۱۳۹۰ دی ۲۷, سه‌شنبه

هشدار نیروی انتظامی به وبلاگ نویسان کشور

هشدار نیروی انتظامی به وبلاگ نویسان کشور

جـــرس: يک مقام ارشد نیروی انتظامی در فضای توليد و تبادل اطلاعات (پليس فتا) از وبلاگ نويس های کشور خواست تا از انتشار هر گونه مطالبی که به گفته او، می تواند مورد سوء استفاده قرار بگيرد، خودداری کنند.
به گزارش مهر، علی نيک نفس، سرپرست معاونت تشخيص و پيشگيری پليس فتا، ادعا کرد که سازمان های اطلاعاتی برخی کشورها با جمع آوری اطلاعات وبلاگ ها، اقدام به جاسوسی می‌کنند.
همزمان، معاون مبارزه با جرایم پلیس فتا با اعلام اینکه با سایت‌های غیرمجاز همسریابی در صورت شکایت برخورد می‌کنیم گفت: متاسفانه کلاهبرداری، سوء‌استفاده جنسی و ایجاد رابطه‌های دوستی مهمترین جرایم رخ داده در حوزه سایت های همسریابی است.
سرهنگ تورج کاظمی داشت: با توجه به زمان تاسیس پلیس فتا بیشتر سایت های همسریابی قبل از تشکیل این پلیس فعالیت خود را آغاز کرده اند. هم اکنون در حال بررسی راهکارهای موجود برای رفع مشکلات این سایت ها هستیم که امیدواریم به زودی به نتایج خوبی در این باره دست یابیم. پلیس هنوز به عنوان مدعی العموم در این رابطه وارد نشده و در صورت شکایت اقدام به فیلتر یا برخورد با گردانندگان این سایتها می‌کند.

کاظمی مهمترین اولویت پلیس فتا را کافی نت ها اعلام کرد و گفت: پلیس فتا براساس اولویت ها به انجام ماموریت ها می پردازد. هم اکنون کافی نت ها و ساماندهی آنها مهمترین اولویت است.
گفتنی است هفته پیش همزمان با اعلام "انسداد قریب الوقوع ارتباط اینترنت داخل کشور با شبکه جهانی"، یک مقام ارشد نیروی انتظامی اعلام کرده بود کافی‌نت‌های سراسر ایران ملزم به رعایت دستورالعمل جدیدی هستند که بر اساس آن، می‌بایست دوربین مداربسته نصب کرده و فایل لاگ کاربران و مراجعان خود را حداقل شش ماه نگه دارند و همچنین تمامی دفا‌تر خدمات اینترنت موظفند که اطلاعات هویتی کاربران را با دریافت مدارک شناسایی معتبر ثبت کنند و از ارائه‌ خدمات به مراجعه‌کنندگانی که مدارک شناسایی ندارند خودداری کنند.
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر