۱۳۹۰ بهمن ۱, شنبه

ترور امام جمعه اهل سنت طرفدار رژیم اسلامی در شهر راسکویساعاتی پیش از ترور در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفته بود: اطاعت از رهبر و شركت در انتخابات كشور اسلامی واجب شرعی است.

منبع حکومتی:امام جمعه اهل سنت شهر راسک از توابع شهرستان سرباز سیستان وبلوچستان عصر روز جمعه در مسیر چابهار – سرباز به دست عوامل استكبار جهانی به شهادت رسید.
سایت حکومتی ایرنا: مولوی مصطفی جنگی‌زهی كه پیش از این نیز از یک سوءقصد مسلحانه جان سالم بدر برده بود از جمله روحانیون طرفدار انقلاب اسلامی و از حامیان وحدت شیعه وسنی در منطقه بشمار می رفت.
وی ساعاتی پیش از ترور در گفت‌وگوی اختصاصی با خبرنگار ایرنا گفته بود: اطاعت از رهبر و شركت در انتخابات كشور اسلامی واجب شرعی است.
وی افزود: اطاعت از رهبرمعظم انقلاب و شركت در انتخابات كشور اسلامی ایران برای عموم مردم واجب شرعی است.
مولوی مصطفی جنگی‌زهی اظهار داشت: طبق عقیده اهل سنت و جماعت اطاعت از اوامر حاكم وقت در سرزمین اسلامی واجب شرعی است.


وی ادامه داد: از آنجایی كه هم امام راحل‌(ره) و هم مقام معظم رهبری به عنوان ولی‌امر مسلمین بر شركت آحاد مردم در صحنه‌های سیاسی - اجتماعی از جمله انتخابات تاكید داشته و دارند، لذا این امر تكلیفی بر دوش همه ملت بزرگ ایران اسلامی است.
مولوی جنگی‌زهی از حضور گسترده و حداكثری مردم در پای صندوق‌های رای به عنوان نماد عظمت و اقتدار نظام اسلامی یاد كرد و اظهار داشت: برای حفظ این اقتدار و عظمت باید امروز مطیع رهبری بوده و فعالانه در پای صندوق‌های رای حاضر شویم.
امام جمعه مسجد خضراء راسك، انتخابات نهمین دوره مجلس شورای اسلامی را از حساس ترین های صحنه های سیاسی اجتماعی كنونی كشور دانست و گفت: دشمنان نظام اسلامی از هم اكنون تبلیغات خویش را برای كمرنگ كردن حضور مردم در پای صندوق‌های رای آغاز كرده اند ولی بطور قطع جواب این ملت هوشیار و بیدار به آنها قاطع و دندان‌شكن خواهد بود.
روحانی برجسته اهل سنت جنوب سیستان و بلوچستان با اشاره به روحیه مشاركت جویی بالای مردم شهرستان مرزی سرباز بیان كرد: در این دوره از انتخابات مشاركت مردم حداكثری و به احتمال قوی بالای نود درصد خواهد بود.
یک مقام رسمی آگاه شهادت مولوی مصطفی جنگی‌زهی را دنباله برنامه ضد‌انسانی قدرت‌های سلطه طلب استكباری دانست كه بعد از خنثی‌شدن توطئه‌های متعددش برعلیه جمهوری اسلامی ایران رسماً حذف فیزیكی دانشمندان و مبارزان طرفدار انقلاب اسلامی را سرلوحه اقدامات خود قرار داده است.
این مقام با اشاره به اینكه اقداماتی از این دست راه به جایی نخواهد برد، تصریح كرد: بدون تردید صدها مولوی مصطفی جنگی در گوشه‌وكنار ایران اسلامی وجود دارد كه با پیروی از منطق مانند این شهید در درون جبهه حق در مقابل جبهه باطل ایستاده اند.
وی خطاب به آمران و عاملان این‌گونه ترورهای كور گفت: اگر اهل منطق و حق و حقیقت هستید چرا به جای گفتمان و اثبات ادعای خود از طریق بحث و منطق، به ترور و حذف فیزیكی طرف مقابل خود دست می‌زنید.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر