۱۳۹۰ دی ۲۹, پنجشنبه

دارایی های بانک مرکزی جمهوری اسلامی مسدود می شود

article picture

رویترز به نقل از دیپلمات های اروپایی نوشت که بیست و هفت کشور عضو اتحادیۀ اروپا موافقت اصولی خود را بر سر مسدود کردن دارایی های بانک مرکزی ایران اعلام کردند و در نظر دارند که این تدبیر را در چارچوب مجازات های خود علیه جمهوری اسلامی از جمله علیه نفت صادراتی این کشور به اجرا بگذارند.
یک دیپلمات اروپایی به خبرگزاری رویترز گفته است که توافق کشورهای اروپایی بر سر مسدود کردن دارایی های بانک مرکزی ایران در ساعات گذشته به سرعت به دست آمد و تحریم نفت ایران نیز در مدتی شش ماهه به اجرا گذاشته خواهد شد، به طوری که در اول ژوئیه آینده اتحادیۀ اروپا کاملاً واردات نفت از ایران را متوقف خواهد کرد.
به گزارش منوتو، دیپلمات های اروپایی تصریح کرده اند که مسدود کردن دارایی های بانک مرکزی ایران تنها شامل درآمدها و تجارت نفتی ایران می شود و برای کاستن از فشار تحریم ها بر مردم ایران، این کشور قادر خواهد بود که معاملات مجاز را از طریق بانک مرکزی انجام بدهد.
برای اولین بار دولت فرانسه خواستار تحریم نفت ایران و همزمان مسدود شدن دارایی های بانک مرکزی این کشور شد. پیش از اعلام تحریم احتمالی نفت ایران از سوی اتحادیۀ اروپا فرانسه به طور یکجانبه واردات نفت از ایران را متوقف کرد و انگلستان نیز به طور یکجانبه بانک مرکزی ایران را تحریم نمود.
در بحبوحۀ حمله به سفارتخانۀ انگلستان در تهران و پی آمدهای آن، ویلیام هیگ، وزیر امور خارجۀ بریتانیا گفته بود که پاسخ حمله به سفارتخانۀ این کشور در تهران را در جای دیگری خواهند داد.
منو و تو

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر