۱۳۹۰ دی ۳۰, جمعه

واکنش دانشجویان دانشگاه علم و صنعت به تغییر نام پارک «شهید کیانوش آسا»


دانشجویان دانشگاه علم و صنعت، با چسباندن ده ها پوستر در سطح دانشگاه، به تغییر نام پارک "شهید کیانوش آسا" توسط مسئولین، واکنش نشان دادند.
به گزارش دانشجونیوز، دانشجویان سبز دانشگاه علم و صنعت ایران برای چندمین بار طی چند هفته ی گذشته با نصب برچسب هایی بر تابلوی جعلی نصب شده در این پارک، و همچنین قسمت پایان نامه های برتر در پارک شهید کیانوش آسا، ضمن زنده نگه داشتن نام این دانشجو، پیام خود به مسئولین دانشگاه مبنی بر اینکه "این پارک تا ابد آسا می ماند" را خاطر نشان کردند.

لازم به ذکر است که پارک بین دو سلف دختران و پسران در دانشگاه علم و صنعت، پس از کشته شدن کیانوش آسا توسط جمعی از دانشجویان این دانشگاه به نام کیانوش آسا نامگذاری شد و بسیاری از تجمعات و جلسات دانشجویی در این پارک برگزار گردیده است. «کیانوش آسا» دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه علم و صنعت ایران بود که در تظاهرات ٢۵ خرداد ٨٨ به دست نیروهای وابسته به حاکمیت کشته شد.
اقبال عمومی دانشجویان به این نامگذاری تاثیرگذار، با واکنش مسئولین دانشگاه در ابتدای سال تحصیلی جاری همراه شد. به طوری که با تغییر ناگهانی نام این پارک و نصب تابلوی "بوستان علمی شهید یزدانپرست" و همچنین تابلوهای مرتبط با پایان نامه های علمی سعی در تغییر فضای این پارک نمودند.


همچنین در محل های مختلف این پارک دوربین های مدار بسته ای برای جلوگیری از برگزاری تجمع ها و جلسات دانشجویی تعبیه شده است.
دانشجویان دانشگاه علم و صنعت در مورد اقدام جدید مسئولین دانشگاه معتقدند: "با این وجود نه تنها مسئولین دانشگاه به اهداف خود نرسیده اند و این پارک در بین دانشجویان همچنان با عنوان پارک آسا شناخته می شود، که حتی به این بهانه اقبال دانشجویان به حضور در این پارک بیشتر شده و چندین بیانیه و شب نامه در این مورد در دانشگاه پخش گردیده و متعاقبا حساسیت دانشجویان نسبت به این قضیه افزایش یافته است."
در آخرین مورد در هفته جاری تابلوی جعلی عنوان جدید پارک با برچسبی با مضمون "پارک آسا تا ابد آسا می ماند" پوشانده شد و در قسمت پروژه های برتر دانشکده ی مهندسی شیمی نیز پروژه شهید کیانوش آسا، که جز پروژه های برتر دانشکده مهندسی شیمی در مقطع کارشناسی ارشد شناخته شده بود، نصب گردید. اگر چه این برچسب ها روز بعد توسط عوامل حراست کنده شد اما این اقدام بازتاب گسترده ای بین دانشجویان داشته است. در طی چند هفته ی اخیر نیز ده ها پوستر و برچسب با مضامین مشابه در جای جای دانشکده ی مهندسی شیمی نصب شده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر