۱۳۹۰ آبان ۲۶, پنجشنبه

ضرب و شتم یک خبرنگار بدست محافظ وزیر ارتباطات

سایت البرز: دوازدهمين نمايشگاه بين‌المللي صنايع مخابرات و اطلاع‌رسانی( ايران تله کام ۲۰۱۱) با حضور شرکت‌ها و تولید کنندگان داخلی و خارجی در حال برگزاری است.
خبرنگار البرزنیوز روز دوشنبه برای تهیه گزارشی از این نمایشگاه به محل دائم نمایشگاههای بین المللی رفت اما برخورد زشت و زننده یک محافظ فیزیکی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با خبرنگار دیگری که قصد داشت با تقی پور وزیر ارتباطات مصاحبه کند سبب شد خبرنگار البرز نیز مانند بسیاری از افراد حاضر در صحنه این سوال تکراری را از خود بپرسند که جرم خبرنگاری که مورد ضرب و شتم و بی احترامی قرار گرفت ایا چیزی جز عمل به وظیفه و پرسیدن یک سوال بوده است ؟
افرادی که از نزدیک شاهد این رویداد تلخ بوده اند می گویند خبرنگار مذکور که یک دستگاه کوچک ضبط صدا در دست داشت (و بعد از این بی احترامی هم مشخص شد برای مصاحبه با روابط عمومی وزارت ارتباطات هماهنگی کرده است) زمانی که قصد داشت برای مصاحبه با وزیر ارتباطات خود را به دکتر تقی پور برساند با ممانعت این محافظ عصبی روبرو شده که از او کارت خبرنگاری خواسته و گفته تو اصلا خبرنگار نیستی !
خبرنگار مورد اشاره هم توضیح می دهد که با روابط عمومی هماهنگی انجام داده و هرکسی وظیفه خود را انجام میدهد بنابراین نیازی نیست که این محافظ هم کارت حرفه ای او را مجددا" چک کند.


این پاسخ با برخورد زشت و زننده این محافظ وظیفه شناس ! مواجه شده و خبرنگار بی دفاع به جرم تلاش برای یک مصاحبه با وزیر دولت مورد ضرب و شتم و بی احترامی لفظی قرار می گیرد.
به گزارش البرز ، شاهدان این اتفاق می گویند روابط عمومی وزارت ارتباطات بلافاصله وارد شده و به محافظ وزیر تذکر می دهد که این فرد یک خبرنگار شناخته شده برای مجموعه است و محافظ عصبی هم که دق دلی خود را خالی کرده ، خبرنگار مضروب را رها می کند.
با دیدن این صحنه زشت چند مدیر و مقام وزارت ارتباطات تلاش می کنند موضوع را خاتمه دهند و از خبرنگار مورد نظر دلجویی کنند و از او بخواهند با وزیر مصاحبه کند که او اعلام می کند در شرایط روحی مناسبی نیست و از مصاحبه منصرف شده است.
این برخورد زشت با یک خبرنگار سبب شد تعداد دیگری از خبرنگاران هم که برای انعکاس توانمندی های کشور در حوزه صنایع مخابرات و اطلاع رسانی به نمایشگاه رفته بودند با دلگیری محل را ترک کنند و باز این موضوع تکراری را با هم به بحث بگذارند که چرا یک خبرنگار که وسیله ای جز قلم در اختیار ندارد باید اینچنین مورد اهانت قرار گیرد ؟ چون فقط قصد داشته سوال بپرسد و یک محافظ عصبی حوصله او را نداشته است؟

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر