۱۳۹۰ آبان ۲۵, چهارشنبه

دیدار مخفیانه نماینده های رژیم اسلامی با برخی از مخالفان بشار اسد

article picture
روزنامۀ دیلی تلگراف در شمارۀ امروز خود نوشت که نمایندگان جمهوری اسلامی ماه گذشته با برخی از گروه های مخالف رژیم بشار اسد ملاقات و گفتگو کرده اند.
دیلی تلگراف در گزارش خود تصریح نموده که نمایندگان ایران با آن بخش از مخالفان بشار اسد که خارج از شورای ملی سوریه و مخالف مداخلۀ نظامی خارجی در کشورشان هستند از جمله با "هیثم منا" دیدار و گفتگو کرده اند و قصد دارند به کمک آنان کنفرانسی مرکب از مخالفان بشار اسد در تهران برگزار کنند.
هیثم منا توضیحی در این خصوص نداده است.
به گزارش منوتو، روزنامۀ دیلی تلگراف در پایان نوشته است : آنچه مد نظر تهران است این است که نظر مخالفان بشار اسد را دربارۀ اسرائیل و رابطه شان با کشورهای غربی بداند. این اولین بار نیست که منابع آگاه از گفتگوهای مخفیانۀ تهران با رهبران مخالف بشار اسد خبر می دهند. این ملاقات ها گویای ضمنی این نیز هست که رهبران تهران دیگر امید چندانی به استمرار حیات تنها متحد اصلی خود در منطقه، یعنی رزیم بعث سوریه، ندارند. بخش عمدۀ مخالفان بشار اسد در شورای ملی سوریه متحد هستند که هر نوع گفتگو با رژیم بشار اسد را رد و حکومت ایران را به همدستی با بشار اسد و مشارکت در سرکوب مردم سوریه متهم می کنند.
منوتو

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر