۱۳۹۰ آبان ۲۴, سه‌شنبه

حضور صدها دانشمند اتمی و موشكی كره شمالی در 10 مركز هسته ای و نظامی رژیم

article picture
منبع حکومتی:خبرگزاري رسمي كره جنوبي به نقل از يك منبع آگاه اطلاعاتي مدعي شد كه تعداد زیادی از دانشمند هسته اي و متخصصان و مهندسان موشكي كره شمالي در 10 مركز هسته اي و تحقيقات نظامي در ايران مشغول همكاري هستند.
به گزارش عصر ايران خبرگزاري " يونهاپ" با انتشار گزارشي در اين باره به نقل از يك منبع اطلاعاتي كه نامي از وي نبرده است مدعي شد كه "صدها" متخصص و دانشمند هسته اي و موشكي كره شمالي هم اكنون در 10 مركز هسته اي و نظامي ايران از جمله در سايت هاي هسته اي قم و نطنز حضور دارند تا در تحقيقات هسته اي و موشكي به همتايان ايراني خود ياري رسانند.
اين ادعا در حالي مطرح مي شود كه اخيرا چند رسانه غربي نيز به نقل از برخي ديپلمات هاي حاضر در آژانس بين المللي انرژي هسته اي مدعي شده بودند كه دو كشور يا سازمان در برنامه هاي هسته اي ايران به اين كشور كمك مي كنند . اين ديپلمات ها اين دو كشور احتمالي را كره شمالي و پاكستان معرفي كرده بودند .

اين مبنع اطلاعاتي كره جنوبي مدعي شده است كه دانشمندان و متخصصان كره شمالي بيشتر از طريق كشورهاي ثالث به ايران مي روند و پس از انجام ماموريت خود كه در قالب دوره هاي 3 تا 6 ماهه است از طريق كشورهاي ثالث به كره شمالي باز مي گردند.
همزمان يك مقام اطلاعاتي كره جنوبي به يونهاپ گفته است كه سئول با دقت تحولات و ارتباطات ايران و كره شمالي را در زمينه هاي هسته اي و فناوري هاي تسليحاتي را زير نظر دارد.
اين نخستين بار نيست كه ادعاهايي درباره كمك كره شمالي به ايران در برنامه هاي هسته اي و تحقيقات موشكي و نظامي منتشر مي شود . ايران پيش از اين بارها اين ادعاها را رد كرده است.
چندی پیش نیز خبرهایی راجع به حضور متخصصان اتمی ارمنستان در ایران منتشر شده بود.
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر