۱۳۹۰ آبان ۲۶, پنجشنبه

آمانو خواستار اعزام یک هیئت تحقیق به ایران شد

article picture

همزمان با اجلاس دو روزۀ شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی برای بررسی آخرین گزارش این نهاد در تأئید ماهیت و هدف نظامی برنامۀ اتمی ایران، یوکیا آمانو، مدیر کل آژانس بین المللی انرژی اتمی خواستار اعزام یک هیئت بازرسان به ایران برای بررسی نگرانی های موجود در مورد برنامۀ اتمی این کشور شد.
یوکیا آمانو تصریح کرده است که این درخواست را در نامه ای به مقامات مسئول برنامۀ اتمی ایران مطرح کرده است. مدیرکل آژانس بین المللی انرژی اتمی ابراز اطمینان کرد که هر چه سریعتر مقامات ایران به درخواست او پاسخ داده و طرفین بتوانند بر سر اعزام یک هیئت تحقیق به ایران برای رفع نگرانی در خصوص برخی موارد مشخص با یکدیگر به توافق برسند.
در این حال، وزیر دفاع اسرائیل، ایهود باراک، امروز گفت که خیلی نسبت به اعمال مجازات های سنگین علیه جمهوری اسلامی ایران خوش بین نیست. او که این سخنان را در "اوتاوا" پایتخت کانادا ایراد می کرد اظهار داشت که نباید همزمان با اجلاس شورای حکام آژانس بین المللی انرژی اتمی خود را ترسو وانمود کرد. بلکه باید صریحاً به جهان بگوییم که دستیابی ایران به سلاح اتمی نه فقط خطری علیه اسرائیل، بلکه علیه کل جامعۀ جهانی است.
منوتو 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر