۱۳۹۰ آبان ۲۵, چهارشنبه

فشار نیروی امنیتی رژیم بر خانواده عثمان امینی

article picture

عثمان امینی همچنان در بازداشت است و نیروهای امنیتی رژیم اعضای این خانواده‌ را به‌ شدت تحت فشار و بازجویی قرار داده‌ اند .

گزارش دریافتی :بنا بر گزارش کانون دفاع از حقوق بشر در ایران، نیروهای امنیتی و اطلاعاتی رژیم در ساعات پایانی شب چهارشنبه‌ هجدهم آبانماه برای دومین بار پیاپی در دو هفته‌ اخیر به‌ منزل محمد امینی نانس معروف به‌ شیخ محمد آلیاوی واقع در شهرستان اشنویه‌ یورش برده‌ و پس از تفتیش مجدد منزل و ایجاد رعب و وحشت برای ساکنان آن آقای محمد امینی ناناس را با خود به‌ اداره‌ اطلاعات این شهرستان برده‌ و پس از دو روز حبس در اداره‌ اطلاعات ایشان را آزاد کرده‌اند . این در حالیست که‌ یکی از فرزندان این شخص بنام عثمان امینی ناناس حدودا 10 روز قبل از آن توسط مامورین اداره‌ اطلاعات اشنویه‌ در منزل شخصیش واقع در روستای آلیاوی به‌ اتهامی نامعلوم دستگیر شده‌ بودند ولی به‌ دلیل تهدیدات و ارعابی که‌ مامورین امنیتی در مورد این خانواده‌ ایجاد کرده‌ بودند تا کنون آقای محمد امینی شخصا با کسی در این مورد صحبتی نکرده‌ است ، اما در گفتگویی که‌ با یکی از بستگان و نزدیکان این شخص انجام شده‌است اینچنین عنوان کرده‌اند که‌ : پس از دستگیری عثمان امینی در هشتم آبانماه سال جاری تقریبا سه‌ یا چهار روز بعد از آن آقای محمد امینی ( پدر این شخص ) بهمراه یکی دیگر از اعضای خانواده‌ توسط اداره‌ اطلاعات اشنویه‌ دستگیر و پس از یک روز حبس و نهگداری در این اداره‌ آزاد گردیدند .

اما بار دوم که‌ شب چهارشنبه‌ هجدهم آبانماه دستگیر شدند حدودا دو روز از ایشان بی خبر بوده‌ و در حالی آزاد شدند که‌ نشانه‌هایی از ضعف بدنی و تضعیف شدید روحیه‌ در ایشان بچشم میخورد . پس از دستگیری عثمان امینی این خانواده‌ شدیدا تحت نظر و فشار شدید امنیتی قرار دارند و با توجه‌ به‌ سابقه‌ فعالیتهای سیاسی این خانواده‌ بیم آن میرود که‌ تهدیدات و فشارهای بیشتری بر روی این خانواده‌ اعمال شود .

همچنین مامورین اداره‌ اطلاعات اشنویه‌ خانم شهلا رسولی همسر برادر آقای محمد امینی را احضار و پس از بازجویی در خصوص فرار و اختفای فرزندش فرهاد امینی ناناس و نیز وضعیت دیگر فرزند وی بنام سیامند امینی ناناس که‌ از دانشجویان دانشگاه آزاد تهران بود و از زمان حوادث پس از عاشورای سال 88 از سوی نیروهای امنیتی و اطلاعاتی ایران تحت تعقیب است تهدیدات و فشارهای روانی بسیار زیادی را به‌ روی این خانم اعمال نموده‌اند .
در این اواخر و پس از دستگیری عثمان امینی دوتن از اعضای این خانواده‌ بنامهای صابر امینی ناناس و فرهاد امینی ناناس متواری شده‌ و از محل اختفای آنان اطلاعی در دست نیست . همچنین اظهار شده‌ است که‌ هنوز کسی یا کسانی موفق به‌ ملاقات و دیدن عثمان امینی نشده‌ و از سوی اداره‌ اطلاعات اشنویه‌ به‌ اعضای این خانواده‌ تنها اطمینان خاطر داده‌ شده‌ است که‌ ایشان زنده‌ و در سلامت کامل بسر میبرد .
طبق اظهارات خانواده‌ نامبرده‌ چنین استنباط میشود که‌ عثمان امینی ناناس به‌ اتهام فعالیت برعلیه‌ نظام و همکاری با یکی از احزاب کرد دستگیر شده‌اند و تا کنون از میزان سلامت و محل نگهداری وی هیچ گونه‌ اطلاعی در دست نمی باشد .


http://parsdailynews.com/92499.htm
گزارش ارسالی از شهریار ایازی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر