۱۳۹۰ آبان ۲۴, سه‌شنبه

بازداشت آرمان زمانی از اعضای اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کردیک منبع آگاه به زمانه گفت: «آرمان زمانی روز جمعه ۲۰ آبان‌ماه پس از احضار توسط نیروهای امنیتی در سنندج بازداشت شد و تاکنون هیچ اطلاعی از محل نگهداری و اتهامات احتمالی این فعال دانشجویی کرد در دست نیست.»
آرمان زمانی هفتمین عضو اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کرد است که طی ماه‌های گذشته بازداشت شده است.
از اواخر شهریورماه سال جاری تاکنون شش عضو دیگر این اتحادیه دانشجویی به نام‌های اسعد باقری، رحیم باجور، مهدی دعاگو، سوران دانشور، میلاد و شیرزاد کریمی بازداشت شده‌اند.
غیر از اسعد باقری و آرمان زمانی بقیه این فعالان دانشجویی با سپردن وثیقه از زندان آزاد شده‌اند.
سوران دانشور، دانشجوی رشته شهرسازی دانشگاه کردستان، میلاد کریمی دانشجوی بیوشیمی دانشگاه آزاد سنندج و مهدی دعاگو دانشجوی رشته مدیریت دانشگاه آزاد سنندج است.
سوران دانشور پیش از بازداشت از ادامه تحصیل در مقطع کار‌شناسی محروم شده بود.
آقای دانشور دبیری سابق کانون “هژان” دانشگاه کردستان و عضویت شورای سردبیری روزنامه دانشجویی توقیف‌شده «هژان» را در سوابق خود دارد.
آرمان زمانی، فارغ‌التحصیل رشته مهندسی برق دانشگاه کردستان و اسعد باقری، فارغ‌التحصیل رشته برق و دبیر سابق انجمن اسلامی دانشگاه کردستان و دبیر سابق اتحادیه دمکراتیک دانشجویان بوده است.
پیشتر اتحادیه دمکراتیک دانشجویان کرد با صدور اطلاعیه‌ای بازداشت این فعالان دانشجویی را «نمونه دیگری از برخوردهای خشونت‌آمیز با فعالان سیاسی و مدنی کرد» خوانده بود.
این اتحادیه دانشجویی در بیانیه خود آورده بود: «چنین سیاست‌هایی در قبال تشکل‌های دانشجویی و از جمله اتحادیه که فعالیت‌های خود را از بدو تأسیس از سال ۱۳۸۴ تا به حال مبتنی بر عقلانیت، تساهل و به‌دور از خشونت، در چارچوب قانون اساسی و با حفظ استقلال خود تعریف و عملی کرده است، نشان‌دهنده سیستمی اقتدارطلب است که در پی ادغام تمامی اندیشه‌ها، صدا‌ها، تنوعات زبانی و مذهبی در یک کل واحد می‌باشد و تحمیل هزینه‌های سنگین بر جامعه طریقی برای دستیابی به چنین اهداف دست‌نیافتنی در کردستان است.
رهانا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر