۱۳۹۰ آبان ۲۶, پنجشنبه

قاچاق مواد مخدر در کنترل کامل سپاه پاسداران (برادران قاچاقچی)

به گفتۀ مقامات پیشین جمهوری اسلامی ایران، سپاه پاسداران این کشور کنترل قاچاق مواد مخدر در کل این کشور را در دست گرفته اند و در جهت مبارزه شان با غرب با باندهای تبهکار جهانی نیز در تماس هستند.
به گفتۀ همین منابع اعدام سالانۀ صدها نفر در ایران به اتهام قاچاق مواد مخدر خللی در این واقعیت ایجاد نمی کند که سپاه پاسداران قاچاقچی اصلی هروئین و تریاک و مشتقات این دو مادۀ مخدر در ایران است.
به گزارش منوتو،این اظهارات همزمان است با اظهارات اخیر دولت آمریکا که سپاه قدس سپاه پاسداران ایران را متهم به طرحریزی ترور سفیر عربستان در واشنگتن به کمک کارتل مواد مخدر در مکزیک کرده است. دولت آمریکا بعید نمی داند که سپاه پاسداران ایران حتا در صدد توسعۀ شبکۀ قاچاق مواد مخدر در آمریکای شمالی نیز باشد.
عبدالله عراقی فرماندۀ واحدهای سپاه پاسداران ایران در تهران بزرگ با باندهای تبهکار و قاچاق مواد مخدر در اروپای شرقی در تماس است. محسن رفیقدوست وزیر پیشین سپاه پاسداران ایران همچنان تماس خود را با همین شبکه‌های قاچاق در اروپای شرقی حفظ کرده است. سجاد حق پناه از مسئولان پیشین اطلاعات سپاه پاسداران ایران گفته است که شماری از فرماندهان سپاه پاسداران ایران در قاچاق مواد مخدر مستقیماً دست دارند و تریاک خریداری شده در افغانستان را در آزمایشگاه‌های داخل ایران تبدیل به هروئین و مروفین می کنند.
همین فرماندهان سپس از طریق شبکه‌های شریک‌شان در خارج و با استفاده از تمام امکاناتی که در داخل ایران دارند، اعم از هواپیماها، کشتی‌ها و کامیون ها مواد مخدر را در خارج از ایران توزیع می کنند. محسن حق پناه گفته است که دهها اتوبوس حامل زائران ایرانی به عراق، ترکیه و سوریه برای نقل و انتقال هزاران کیلوگرم مواد مخدر از سوی سپاه پاسداران ایران مورد استفاده قرار می گیرد.
ابوالفضل اسلامی یک دیپلمات پیشین جمهوری اسلامی گفته است که فعالیت های سپاه پاسداران در زمینه قاچاق مواد مخدر در سال‌های ۱۹۸۰ میلادی همزمان با کاهش قیمت نفت آغاز شد از آن زمان سپاه پاسداران با موافقت عالیترین مقامات کشور به کار قاچاق مواد مخدر روی آورد تا منابع مالی مورد نیاز خود را تأمین کند.
منوتو

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر