۱۳۹۰ مهر ۹, شنبه

محکومیت زویا حسنی ومحمدعلی ولایتی فعالان ستاد موسوی دستگاه قضایی دو تن از فعالان ستاد مهندس میرحسین موسوی را یه حبس قابل تبدیل به جزایی نقدی محکوم کرده است.
محمد علی ولایتی بازنشسته وزارت کشور و از فعالین ستاد مهندس میر حسین موسوی به دو سال زندان محکوم شده است.
به گزارش کلمه، ولایتی معاونت امور استانهای ستاد مردمی میر حسین موسوی را در انتخابات ۱۳۸۸ بر عهده داشت. او در تاریخ ۸/۱۱/۸۹ یعنی پیش از ۲۲ بهمن دستگیر و دربند ۲۴۰ به مدت ۱۸ روز زندانی گردید و در تاریخ ۳/۱۲ /۸۹ با قید کفالت آزاد گردید.
ولایتی در تاریخ ۱۴/۶/۹۰ به دادگاه انقلاب شعبه ۲۸ به ریاست مقیسه احضار گردید و اتهام تبانی و اجتماع علیه امنیت ملی و تبلیغ علیه جمهوری اسلامی به وی تفهیم شد و نهایتا پس از دفاعیات وی را به دو سال حبس محکوم نموده که ۲۰ روز فرصت دارد اعتراض نماید.
قابل ذکر است ولایتی به مدت سی سال در پست‌های حساس از جمله بخشداری فیروزکوه، معاونت اداری و مالی دانشکده وزارت اطلاعات، و دبیر پشتیبانی دانشگاه شاهد،، معاونت بازرسی وزارت کشور در ۸ سال دولت اصلاحات فعالیت داشت در حال حاضر دبیر اجرایی خانه احزاب و بازرسی آن می‌باشد.
گزارش‌های رسیده همچنین می‌افزاید زویا حسنی عضو شاخه جوانان جبهه مشارکت ایران اسلامی و ستاد ۸۸ به یک سال حبس تعزیری قابل تبدیل به سه می‌لون تومان جریمه نقدی محکوم شد. 


دادگاه رسیدگی به اتهامات این فعال سیاسی سرانجام پس از سه بار قرار رسیدگی هفدهم شهریور ماه امسال در شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه برگزار و نهایتاً وی به یک سال حبس تعزیری قابل تبدیل به سه میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.
گزارشهای رسیده حاکی از آن است که زویا حسنی در جریان بازداشتهای پس از انتخابات سه بار بازداشت شد و مجموعاً مدت شصت روز را در بند انفرادی زندان اوین در بازداشت موقت گذراند.
محکومیت زویا حسنی ٰ محسن بیگلربیگی رحمت عزیزی هیلا صدیقی جاوید فخریان از اعضای ستاد ۸۸ درماههای اخیر نشان دهندهٔ فشار قوه قضاییه و نهادهای امنیتی بر جوانان اصلاح طلب می‌باشد.

کلمه

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر