۱۳۹۰ مهر ۹, شنبه

بلاتکلیفی فریدون صیدی راد،فعال ستاد مهدی کروبی


فریدون صیدی راد، فعال سیاسی و از اعضای ستاد مهدی کروبی، با گذشت چند ماه بازداشت و محاکمه و صدور حکم، همچنان در حبس و بلاتکلیفی به سر می‌برد و همزمان منابع خبری جنبش سبز گزارش داده‌اند که محمد علی ولایتی بازنشسته وزارت کشور و از فعالین ستاد مهندس میر حسین موسوی نیز، به دو سال زندان محکوم شده است.
به گزارش جرس، فریدون صیدی راد، صاحب وبلاگ انفلاب سبز اراک و عضو شاخه جوانان جبهه مشارکت و از اعضای فعال ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در اراک، روز دهم اسفند ماه سال ۸۹به همراه چند تن از دوستان ودر اتومبیل شخصی ایشان در تهران دستگیر و به زندان اوین منتقل شد.
بر اساس این گزارش، دوستان وی پس از گذشت چند هفته آزاد شدند، اما صیدی راد همچنان در اوین به سر می‌برد.
همچنین، ماموران پس از بازداشت منزل وی در تهران را تفتیش کرده و تعداد زیادی از کتاب‌ها و وسایل شخصی او را توقیف کردند.
صیدی راد مدت ۴۳ روز در سلول انفرادی بند دو الف متعلق به سپاه پاسداران نگهداری شد، که دراین مدت مورد بازجویی و تحت فشار شدید برای اخذ اعتراف قرار داشت، که پس از آن، بدون صدور حکم به بند ۳۵۰ زندان اوین منتقل شد و چندین ماه بلاتکلیف در انتظار تشکیل دادگاه باقی ماند. گزارش مذکور آورده است طی این مدت ماموران به اراک رفته و با احضار برخی دوستان و خواهر وی، به بازجویی از آن‌ها پرداخته و هم زمان صیدی راد مجددا از بند ۳۵۰ به سلول انفرادی بند دو الف منتقل شد و مورد بازجویی قرار گرفت.
بر اساس این گزارش، پس از ماه‌ها بلاتکلیفی نیز، سر انجام دراواخر تیر ماه سال جاری پرونده او در شعبه ٢۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی مقیسه رسیدگی و به تحمل سه سال حبس تعزیری به اتهام تبلیغ علیه نظام و شرکت در مراسم تشییع آیت الله العظمی منتظری و حضور در تجمع اعتراضی روز عاشورا در اراک محکوم شد.
وی به این حکم اعتراض کرده و اظهار داشته در این تجمعات حضور نداشته و به خاطر فشارهایی که در زمان بازجویی بر او وارد آورده و تهدید‌هایی که علیه خانواده‌اش بوده، وادار به اقرار شده است.
اکنون بیش از دو ماه از صدور حکم برای این وبلاگ نویس می‌گذرد و او همچنان در اتظار تشکیل دادگاه تجدید نظر می‌باشد و خانواده او که در شهرستان زندگی می‌کنند در این مدت برای دیدار فرزندشان مجبور به پیمودن مسیر طولانی و تحمل رنج‌ها و سختی‌های فراوان شده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر