۱۳۹۰ مهر ۴, دوشنبه

کولبر یک‌پا توسط نیروی انتظامی رژیم فقیه کشته شد


یک انسان مرز نشین دیگر کشته شد
دیروز یکشنبه مورخه سوم مهرماه یکی دیگر از کولبران مرزی کردستان بر اثر شلیک مستقیم گلوله نیروهای انتظامی حکومت اسلامی ایران در بیمارستانی در شهر ارومیه جان خود را از دست داد.
بنا به گزارش ارسالی دیدبان آژانس خبررسانی کردپا در شهر ارومیه، سلیمان مرادی فرزند محمد ملقب به "حاجی سووره" اهل روستای "کونه‌لاجان" از توابع پیرانشهر می‌باشد که در تاریخ هجدهم شهریور ماه در محلی به نام "گه‌لی توان" هدف تیراندازی مستقیم نیروی انتظامی قرار گرفته و به شدت مجروح می شود.

سلیمان مرادی پس از زخمی شدن به بیمارستانی در شهر ارومیه منتقل گردیده که به دلیل جراحات شدید بالاخره پس از پانزده روز معالجه بدون نتیجه و دست و پنجه نرم کردن با مرگ جان خود را از دست می دهد.
این کولبر کرد پیشتر به دلیل انفجار مین در مرزهای کوهستانی کردستان یک پای خود را از دست داده بود اما به دلیل تأمین مایحتاج زندگی مجددا به این شغل پر خطر روی آورده بود.
سلیمان مرادی 32 ساله و دارای همسر و سه فرزند خردسال می‌باشد.
به جز کشتار کولبران کرد، یکی دیگر از معضلات ساکنین مرزهای کردستان، مناطق و زمین‌های آلوده به مین می باشد که تا کنون هیچ اقدامی از سوی نهادهای مرتبط حکومت اسلامی ایران در این رابطه صورت نگرفته است.
از آغاز سال‌جاری تا کنون بر اثر تیراندازی مستقیم نیروهای انتظامی حکومت اسلامی ایران به سوی "انسان‌های مرزی" 44 نفر از کولبران کشته و 31 نفر نیز زخمی شده‌اند.
این آمار با استناد به مرکز درج آمار آژانس خبررسانی کردپا منتشر شده و احتمال بالاتر بودن این آمار بالقوه می‌باشد.
گزارش دریافتی از "کردپا"

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر