۱۳۹۰ مهر ۴, دوشنبه

یک سال و ۸ ماه از بازداشت بابک داشاب می گذرد
بابک (رجبعلی) داشاب از بازداشت شدگان عاشورای سال ۸۸ می باشد که با گذشت یک سال و ۸ ماه از بازداشتش همچنان در حبس به سر می برد.
به گزارش دانشجونیوز، آقای داشاب دانش آموخته فلسفه غرب در مقطع کارشناسی از دانشگاه تبریز و دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه شهید بهشتی می باشد که در جریان حوادث عاشورای سال ۸۸ با یورش نیروهای امنیتی به منزلش بازداشت گردید و دوران بازجوییش را در بند ۲-الف سپاه پاسداران گذراند.
وی در دوران بازجویی خود به شدت مورد شکنجه و آزار و اذیت روحی قرار گرفت، که به گفته خودش بارها تصور اینکه بتواند زنده بماند را نمی کرد. بابک داشاب در جلسه دوم دادگاه های نمایشی رسانه ای دستگیرشدگان عاشورا محاکمه شد که صحبت های وی به صورت گزینشی از صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش گردید. قسمتی از صحبت هایش که هیچ گاه انعکاس پیدا نکرد قسم خوردن بابک به چشمان پسرش است که با این قسم اتهاماتش را نپذیرفت.
وی در مرحله بدوی به اتهام اجتماع و تبانی به قصد انجام جرایم علیه امنیت کشور و تبلیغ علیه نظام به تحمل ۶ سال حبس محکوم شده بود. رایی که در مرحله تجدیدنظر به شعبه ۵۴ تجدیدنظر دادگاه انقلاب به ریاست قاضی موحد ارجاع گردیده و نهایتا حکم صادره شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب از ۶ سال به ۵ سال کاهش یافت.
همسر و پسر ۴ ساله وی به سختی و در تنهایی روزهای زندگی خود را سپری می کنند و فرزند بابک به دور از محبت و وجود گرم پدری و تنها به امید آزادی پدر دوران کودکی اش را طی می کند. هم اکنون با گذشت این مدت همچنان ۳ سال از حکم آقای داشاب باقی است و خانواده وی امیدوار هستند که با پیگیری هایشان بتوانند هرچه زودتر بابک به کانون خانواده بازگردد و زندگیشان را از وضعیت کنونی به در برد.
دانشجونیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر