۱۳۹۰ مهر ۹, شنبه

آخرین خبر‌ها‌ از وضعیت پرونده حبیب‌الله لطیفی دانشجوی محکوم به اعدام و در بند

article pictureپس از چند دوره التهابات شدید در رابطه با اجرای حکم اعدام زندانی سیاسی ودانشجوی کرد حبیب‌الله لطیفی، حکم وی به صورت معلق جهت اخذ عفو رهبری حکومت اسلامی ایران در‌آمده است.
بنا بر گزارش دریافتی از "کردپا" ، در لابه‌لای اطلاعیه‌ای که روز پنج شنبه مورخه 07/07/1390 در وب‌سایت ارتباطات مردمی این نماینده مجلس منتشر شد، آخرین وضعیت پرونده حبیب‌الله لطیفی ذکر شده است.
دکتر عبدالجبارکرمی گفته است: در طی 2 ماه گذشته، دو بار دستور اجرای حكم حبیب از تهران به سنندج ابلاغ شده بود كه با مذاكرات متعدد و ملاقاتهای مكرری كه با حضور خانواده محترم ايشان با مسئولين استانی و كشوری داشتيم، در نهايت تاكنون اجرای اين حكم موقتاً به تعويق افتاده و با توجه به 14مكاتبه و بيش از 52مذاكره‌ای كه از اين دفتر انجام شده و ملاقات‌های صورت گرفته با مسئولين ارشد كشور خاصه ملاقات انجام شده با وزير محترم اطلاعات كه شاكی اصلی پرونده و صاحب نظر اصلی در اجرا يا عدم اجرای اين حكم نيز آن وزارت خانه می‌باشد، موفقيت‌های خوبی بدست آمد و با خصوصيت تعامل‌پذيری خوبی كه در آقای وزير وجود دارد، با درك شرايط سخت خانواده آقای لطيفی، دستور توقف موقت اجرای حكم را تا حصول نتيجه نهايی و درخواست عفوی كه بايد برای ايشان از رئيس قوه‌قضائيه و مقام رهبری درخواست و پيگيری كنيم، صادر و از ايشان اخذ نموديم.
طبق بند11 از اصل110 قانون‌اساسی : «عفو يا تخفيف مجازات محكومين در حدود موازين اسلامی پس از پيشنهاد رئيس قوه‌قضائيه به مقام رهبر انجام می‌شود» و توقف كامل حكم، مستلزم پيشنهاد عفو از طرف رئيس قوه‌قضائيه به رهبر است.کرمی اظهار داشته كه در اين خصوص نيز پيگير و در تلاش برای متقاعد كردن رياست قوه‌قضائيه جهت ارسال اين درخواست عفو به رهبر می‌باشد.
همچنین قرار بر این است که کرمی چند دیدار را نیز با جليلی دبير شورای عالی امنيت ملی، بختياری وزير دادگستری و محمدجواد لاريجانی دبير ستاد حقوق بشر اسلامی قوه‌قضائيه درخصوص پيگيری اين پرونده و 3 پرونده مشابه ديگر داشته باشد.
به دلیل عدم دسترسی مستقیم به عبدالجبار کرمی، آژانس کردپا از طریق یک تماس تلفنی با مختار زارعی فعال سیاسی و از اشخاص نزدیک به خانواده حبیب‎الله لطیفی صحت این اقدامات را تأیید کرد.
کردپا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر