۱۳۹۰ مهر ۶, چهارشنبه

حضور نیروهای امنیتی در بازار تهران به بهانهٔ اعتصاب پارچه فروشان نیروهای یگان ویژه و پلیس ضد شورش با حضور در محوطه‌ی بازار تهران، تلاش کردند از تجمع پارچه‌فروشان معترض جلوگیری کنند، اما با این حال، تعداد زیادی از بازاریان اعتصاب‌کننده به تجمع پرداختند و بسعی کردند صدای اعتراض خود را به گوش مسئولان برسانند. دست‌کم دو نفر نیز در جریان این تجمع بازداشت شدند.
به گزارش کلمه، روز سه شنبه پنجم مهرماه، در حالی که قرار بود کسبه بازاریان صنف پارچه و قماش در ادامه‌ی اعتصاب دو ماهه‌ی خود دست به تجمع در محوطه‌ی بازار بزنند، نیروهای یگان ویژه و گارد ضد شورش پلیس به نیروهای انتظامی مستقر در بازار تهران پیوستند تا مانع از تجمع بازاریان شوند.
بر اساس این گزارش، مرکز تجمع این نیروها در میدان ارگ در مجاورت بازار تهران بوده و همزمان با حضور آنها، از سوی ماموران نیروی انتظامی نیز به بازاریان اعلام شده بود که هرگونه حرکت اعتراضی از سوی کسبه با برخورد شدید روبه‌رو خواهد شد.
اما با این حال، و با وجود ایجاد فضای امنیتی و پلیسی در بازار، ظهر امروز جمعیت قابل توجهی از کسبه و بازاریان در بازار خیاطها و بازار عباس آباد تجمع کردند. این معترضان با سر دادن فریاد «الله اکبر» و شعار «بازاری باغیرت، حمایت، حمایت» خواستار رسیدگی دولت به مطالبات خود شدند.
جمعیت حاضران به قدری گزارش شده که در حدفاصل بازار خیاطها و بازار عباس آباد ایجاد راهبندان کرده و توجه عابران را نیز جلب کرده بود. حضور نیروهای پلیس و لباس شخصی هم در نهایت نتوانست مانع از ابراز اعتراض تجمع‌کنندگان شود.
همچنین گزارش شده که ماموران شناخته‌شده‌ی پلیس با لباس شخصی در محوطه‌ی بازار حضور پیدا کرده بودند و برخی اعضای اتحادیه‌ی صنف پارچه نیز آنها را همراهی می‌کردند.
بازاریان حاضر در این تجمع، با توجه به فضای امنیتی ایجاد شده در بازار تهران، تصمیم گرفتند به راهپیمایی در محوطه‌ی بازار نپردازند تا بهانه‌ای برای برخورد به دست نیروهای یگان ویژه پلیس ندهند.
بر اساس این گزارش دست‌کم دو نفر از افراد به علت فیلمبرداری از تجمع امروز، توسط ماموران لباس شخصی بازداشت شده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر