۱۳۹۰ مهر ۶, چهارشنبه

تعطیلی یک کارخانه و بیکاری ۱۵۰ کارگر در رشت

 در استان گیلان ۱۵۰ کارگر به دلیل تعطیلی کارخانه تولیدی فناوری شیمیایی توسط بانک عامل بیکار شدند.
شرکت تعاونی و تولیدی فناوری شیمیایی گیلان به دلیل پاره‌ای از مشکلات بانکی تعطیل شد و ۱۵۰ کارگر این کارخانه بیکار شدند. 
به گزارش آفتاب، مدیر و مالک شرکت تعاونی فناوری شیمیایی گیلان عصر امروز با حضور در دفتر این خبرگزاری در رشت به بیان مشکلات کارخانه مذکور پرداخت و اظهار داشت: مدت ۱۰ ماه است که این شرکت به دلیل کارشکنی بانک عامل تعطیل شده و تاکنون نامه‌های متعدد و …عریضه‌ها و دوندگی‌های زیادی را انجام دادم ولی جز سرگردانی چیزی دیگر عاید ما نشد. 
علی کریمی با بیان اینکه ۱۵۰ کارگر در این شرکت مشغول به‌کار بودند، افزود: به دلیل تعطیلی کارخانه توسط بانک عامل این کارگران بیکار شدند و روز گذشته کارگران به درب منزل بنده آمدند تا حق و حقوق خود را بگیرند. 
وی ادامه داد: با توجه به بازگشایی مدارس و مشکلات معیشتی کارگران، ناچار به فروش خودروی خود شدم و تنها توانستم به افراد متاهل این کارخانه مبلغی ناچیز کمک کنم. 
مدیر شرکت تعاونی فناوری شیمیایی گیلان، تولید این کارخانه را انواع مواد شوینده عنوان کرد و گفت: بار‌ها برای برطرف کردن مشکلات این کارخانه به بانک عامل و روسای سازمان‌های مربوطه و صنایع و معادن مراجعه کردم ولی نتیجه‌ای جز سرخوردگی نصیبم نشد. 
وی از استاندار گیلان برای رهایی کارگران از مشکلات و بازگشایی دوباره کارخانه مذکور خواستار کمک و حمایت شد و افزود: برای بازگشایی شرکت مذکور نیازمند مساعدت لازم و استمهال بدهی هستیم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر