۱۳۹۰ مهر ۴, دوشنبه

بازار پارچه همچنان در اعتصاب به سر می برد


در حالیکه رایزنی های نمایندگان معتمد دولت با پارچه فروشان و بنکداران بازار بزرگ تهران پس از نزدیک به حدود 50 روز همچنان بی نتیجه مانده و فشارها و تهدیدهای دستگاه های امنیتی برای پایان بخشیدن به اعتصاب بنکداران کارگر نبوده است بنکداران روز یکشنبه سوم مهرماه نیز در اعتصاب به سر بردند و همچنان مغازهها و پاساژها را بسته نگه داشتند.
پارچه فروشان بازار بزرگ تهران که در اعتراض به افزایش مالیات ها در اعتصاب به سر می برند تا سه شنبه گذشته با این شرط که خواسته های آنان جامع همل بپوشد مغازه هایشان به مدت یک هفته بازکردند و به دولت فرصت داده بودند تا به درخواست آنها رسیدگی کند. فراکسیون اصولگرایان مجلس که برخی از اعضای آن رابطه خوبی با بازاریان تهران دارند وعده داده بودند تا پیگیر خواسته های پارچه فروشان باشند اما با پایان یافتن مهلت مقرر و عدم تحقق وعده های داده شده به بازاریان این صنف بار دیگر اعتصاب خود را از روز سه شنبه آغاز کرد.
شنیده ها حکایت از آن داشت که همزمان با شروع سال تحصیلی اعتصاب بازاریان خاتمه می یابد. از این رو نمایندگان دولت تلاش زیادی داشتند تا این امر محقق گردد اما چنین نشد و بازار تهران همچنان به اعتصاب خود ادامه داد. به گفته بازاریان در صورت بالارفتن مالیات، قیمت پارچه تا 40 درصد بالا می رود و این به منزله سقوط بازار پارچه ایران می باشد. 


پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر