۱۳۹۰ مرداد ۱۳, پنجشنبه

گریلاهای ه.ر.ک پاسداران را وادار به عقب نشینی کرد


pasdar.9جمهوری اسلامی کماکان به دنبال راهی جهت اشغال جنوب کردستان است.
در همین راستا روز گذشته سپاه پاسداران مجددا در صدد عبور از مرزها بود که پس از مقاومت گریلاهای ه.ر.ک همانند دفعات پیش، مجبور به‌ عقب نشینی شدند.
از سوی دیگر رژیم به فعالیتهای خود جهت احداث پایگاههای نظامی در نقاط حساس مرزی سرعت بخشیده است.
جمهوری اسلامی پس از گذشت 18روز از آغاز جنگ همچنان به حملات خود علیه جنوب کردستان و مناطق حفاظتی مدیا ادامه میدهد.
طی این روزها سپاه پاسداران بارها سعی کرده تا از مرز عبور کند تا بتواند نیروهای خود را در خاک جنوب کردستان مستقر کند،اما به دلیل مقاومت گریلاهای ه.ر.ک در نوار مرزی، رژیم تاکنون موفق به عملی کردن اهداف خود نشده است.


در همین راستا روز گذشته نیروهای سپاه قصد داشتند تا از منطقه بردناز وارد خاک جنوب کردستان شوند که حضور گریلاهای ه.ر.ک اینبار هم چنین اجازه‌ای به آنها نداد.
گفتنی است که گریلاهای ه.ر.ک همزمان با حملات مجدد رژیم دست به عملیات پاسخدهی زده‌اند .اما تاکنون از چند و چون این عملیات اطلاعات کافی به دستمان نرسیده است.
گفتنی است که رژیم در روزهای اخیر قوای نظامی زیادی را به مناطق مرزی منتقل کرده است. همچنین گفته می‌شود که تیمهای ویژه‌ای برای مین روبی به ناحیه محمود قجری از توابع قصر شیرین و سرپل ذهاب فرستاده شده و آنطور که پیداست رژیم در تدارک جنگی همه جانبه است.
از سوی دیگر به دنبال حضور نیروهای سپاه در منطقه، از 16 جولای به این سو آنها اقدام به احداث یک پایگاه نظامی جدید در نوار مرزی کرده‌اند.
در همین رابطه رژیم علاوه بر اینکه در صدد است تا پایگاههای نظامی جدیدی در منطقه ایجاد کند همزمان با سرعت بخشیدن به ساخت 9 پایگاه نیمساز دیگری که از 3 سال پیش زیرسازی شده بود آنها را به اتمام رسانده و نیروهای زیادی را در آنجا مستقر کرده است.
این پایگاهها به سادگی قابل رویت هستند و مسیرهایی که آنها را به هم وصل میکنند تماما در خاک جنوب کردستان قرار دارند.
همچنین منابع محلی نیز گزارش کرده‌اند که رژیم ایران در حال احداث پایگاههای جداگانه‌ای در مناطق به‌رده ‌قه‌له‌شته‌ ، پیره‌لوک و به‌رگه‌لشته ‌در خاک جنوب کردستان است.
در همین راستا گفته میشود که سپاه پاسداران اقدام به احداث 3 پایگاه بزرگ نظامی بر فراز تپه‌های استراتژیک منطقه دول در نزدیکیهای چومان کرده است و در نواحی بوزی مرگسیر و پیرلوک نیز علاوه بر احداث پایگاههای نظامی در صدد فراهم کردن مسیری برای انتقال برق به این اماکن است.
منبع: نوروز تی وی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر