۱۳۹۰ مرداد ۱۰, دوشنبه

بلاتکلیفی یک فعال مدنی کرد در سلولهای اداره اطلاعات مریوان
یک فعال مدنی کرد اهل مریوان که نزدیک به ۷۵ روز پیش توسط نیروهای امنیتی در مغازه‌اش در چهار راه «بایەوە» شهر مریوان بازداشت شده بود، همچنان در بازداشت نیروهای امنیتی بسر می‌برد.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، فرزاد حق‌شناس از اعضای انجمن زیست محیطی «چیا» مریوان که در تاریخ ۲۸ اردیبهشت ماه در مغازه‌اش واقع در چهار راه «بایەوە» مریوان توسط ماموران اداره اطلاعات مریوان بازداشت شده بود، علی الرغم گذشت نزدیک به ۷۵ روز همچنان در سلولهای اداره اطلاعات مریوان نگهداری می‌شود.
این فعال مدنی بعد از ۳۶ روز توانسته برای چندین دقیقه با مادرش در محل ستاد خبری اداره اطلاعات شهر مریوان ملاقات کند که در حین این چند دقیقه حال مادر وی نیز بهم می‌خورد. ۱۴ روز پیش نیر وی با خانواده‌اش تماسی کوتاهی داشته و اعلام کرده همچنان در سلولهای انفرادی بسر می‌برد.
لازم به ذکر است روز دوشنبه ۳ مردادماه همچنین ایرج قادری، شریف باجور و بهروز داروند از اعضای هیئت مدیرهٔ انجمن زیست محیطی چیا بعد احضار به ستاد خبری این شهر توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده‌اند و از سرنوشت آنان خبری در دست نیست.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر