۱۳۹۰ مرداد ۱۰, دوشنبه

کشته شدن 18 پاسدار ‌و جان باختن 3 گریلا

shehid-24


قرارگاه مرکزی نیروهای شرق کردستان در رابطه ‌با عملیات بیست و چهارم جولای بیانیه‌ای منتشر کرد.
قرارگاه مرکزی ه.ر.ک می‌گوید در این عملیات 18 تن از پاسداران کشته ‌و 3 گریلا نیز جان باخته‌اند.
کوردیناسیون پژاک نیز طی بیانیه‌ای از ملت کرد خواسته ‌است تا از مبارزات گریلاها بویژه ‌جانباختگان مقاومت قندیل حمایت و پاسداری نمایند.
قرارگاه مرکزی نیروهای شرق کردستان ه.ر.ک در رابطه ‌با عملیات بیست و چهارم جولای مصادف با دوم مرداد ماه در دول عآیشه ‌اطلاعاتی ارائه ‌داد.
طبق این بیانیه ‌نیروهای رژیم ایران در بیست و چهارم جولای در منطقه ‌دول عآیشه‌ تلاش می‌کنند تا از مرز عبور کنند. در مقابل این تلاش نیروهای سپاه، گریلاهای ه.ر.ک عملیاتی انجام داده‌اند که ‌طی آن 18 تن از نیروهای سپاه کشته ‌و 2 قبضه ‌دوشکای 14.5 و یک قبضه‌ دوشکای 23.5 آنها منهدم می‌شوند.
ه.ر.ک همچنین مشخصات 3 گریلای جانباخته‌ در این جنگ را نیز به‌ این ترتیب اعلام کرده‌ است:


گریلا آیهان شاهین با کد عگید متولد شمال کردستان.
گریلا جمشید حمیدی با کد ‌سرخوبون سلماس متولد شرق کردستان.
گریلا وهاب ابراهیم با کد کاروان پارتیزان متولد سال 1988 هولیر در جنوب کردستان.
قرارگاه مرکزی نیروهای شرق کردستان در انتهای بیانیه ‌خود ضمن تسلیت به‌ خانواده‌ گریلاهای جانباخته ‌به ‌تمامی ملت کرد تسلیت گفته ‌و بار دیگر بر عهد و میثاق خود با ملت کرد در ادامه ‌مبارزات آزادی تأکید کرده ‌است.
از سوی دیگر کوردیناسیون پژاک در رابطه ‌با تهدیدات اخیر رژیم ایران بیانیه‌ای صادر کرد.
پژاک ضمن یادآوری اینکه ‌حملات اخیر در واقع به‌منظور به‌تسلیمیت کشاندن و بی اراده‌ کردن ملت کرد است، می‌گوید که‌ هدف آن است در مکانی که‌ امید بقا، حیات و اراده‌ کرد آزاد وجود دارد، اراده‌ ملت کرد را درهم شکسته‌ و از اینکه‌ کرد به‌ عنوان اراده ‌و ملت از جایگاه سیاسی - حقوقی مختص به‌ خود برخوردار باشد جلوگیری نمایند.
کوردیناسیون پژاک می‌گوید، نیروهای گریلا در راستای حفظ کرامت و پاسداری از ارزشها و اراده ‌ملت کرد در هر چهار بخش کردستان با فداکاری تاریخی و جانبازیهای بی‌نظیر در جبهه‌های جنگ حضور یافته‌ و تا به‌امروز با قهرمانیهای انقلابی در مقابل اشغالگری و تهاجمات جمهوری اسلامی مقاومت کرده‌اند.
پژاک از تمامی ملت کرد می‌خواهد در هر چهار بخش کردستان با روحی ملی از جانباختگان راه آزادی پاسداری نموده‌ و سطح مبارزات را ارتقا دهند.
در پایان تأکید شده ‌است که‌ آنها حملات جمهوری اسلامی را بی پاسخ نخواهند گذاشت و در تمامی عرصه‌های نظامی، سیاسی، سازمانی و ایدئولوژی با آن مقابله‌ خواهند کرد.
نوروز تی وی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر