۱۳۹۰ مرداد ۱۱, سه‌شنبه

انتقال تعدادی از بهاییان بازداشت شده در شهرهای مختلف به زندان اوین


article picture


هشت نفر از بهاییان که در طی ۱ ماهه اخیر در یاسوج، اصفهان و استان فارس بازداشت شده بودند به زندان اوین منتقل شدند.

به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، کیومرث بهین آئین از اصفهان، ‫شمیم بهین آئین از اصفهان، بهنوش دادگر از اصفهان، ‫سینا روانکرد یاسوج، ‫پروانه بهامین روستای کتا، میترا برازنده از فارس، ‫ملیحه روزبه از فارس، ‫بهروز بهامین از فارس، از جمله شهروندان بهایی هستند که در طی یک هفته اخیر به زندان اوین منتقل شده‌اند.

گفتنی است، یکی از بازداشت شدگان این پرونده به نام میترا برازنده از زندان آزاد شد و بر اساس گزارش‌های رسیده، آزادی وی به دلیل سن کم وی بوده است. همچنین اخبار رسیده حاکی از آن است که برخی از بازداشت شدگان پیش از انتقال به اوین، بیش از ۲۰ روز در سلولهای انفرادی زندان یاسوج نگهداری شده‌اند.

لازم به ذکر است که در دو روز گذشته خبرگزاری فارس، در گزارش‌هایی جهت دار، از شناسایی و انهدام شبکه بین المللی فساد بهائیان خبر داده است که به نظر می‌رسد اخبار مذکر به انتقال این افراد به زندان اوین مرتبط باشد. در متن این خبر آمده است: «به گزارش گروه قضایی و انتظامی خبرگزاری فارس، شنیده‌ها حاکی از آن است که یک شبکه فساد بین المللی که به صورت کاملاً سازمان یافته در داخل کشور فعالیت می‌کرد توسط دستگاه‌های اطلاعاتی - امنیتی کشور شناسایی و منهدم شد.»

همچنین خبرگزاری فارس در ادامه آورده است «سران اصلی شبکه مذکور و تعداد قابل توجهی از عناصر فعال آن همگی عضو تشکیلات بهائیت می‌باشند که ضمن حضور در ضیافات و جلسات متعدد فرقه ضالّه بهائیت نظامت نشست‌ها را به‌عهده داشته و دوره‌های ویژه تبلیغ فرقه را نیز گذرانده بودند.» این خبرگزاری گفته است که افراد دستگیر شده در شهرهای تهران، کرج، اصفهان، شیراز، مشهد، یاسوج و عوض لارستان بازداشت شده‌اند.
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر