۱۳۹۰ مرداد ۱۵, شنبه

برادر انور حسین پناهی ، از زندان ازاد شد

خبرگزاری کمپین : افشین حسین پناهی برادر کوچک انور حسین پناهی بعد از گذارندن یک سال حبس آزاد شد.
بنا به گزارش اعضای کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، افشین حسین پناهی، برادر انور حسین پناهی فعال دربند کرد که سال گذشته اتهام پیگیری پرونده برادرهای بزرگ خود و درج اخبار به بیرون از ایران به یک سال زندان محکوم شده بود بعد از گذارندن دوران محکومیت خود در زندان قروه دیروز آزاد شد.
گفتنی است خانواده این زندانی کرد هرگونه فعالیت سیاسی منتسب به افشین را تکذیب کرده بودند و تنها اتهام فرزندشان را پیگیری وضعیت برادر خود انور حسین پناهی عنوان کردند نامبرده که طی سه سال گذشته بارها از سوی نهادهای امنیتی احضار و مورد بازجویی قرار گرفته بود پیشتر نیز در تاریخ 28 مهر ماه دو سال گذشته در شهرستان قروه بازداشت و مدتی را در حبس سپری نموده بود.

شایان ذکر است انورحسین پناهی از فعالان سیاسی و مدنی کرد است که از سوی دادگاه انقلاب به اعدام محکوم شده بود و پس از اعتراض‌ سازمان‌های بین المللی مدافع حقوق بشر، حکم اعدام وی به ۱۶سال زندان تقلیل پیدا کرد.
 انور حسین پناهی که از فعالان مدنی و عضو (ان ان) و از معتمدین منطقه دهگلان بشمار می‌رود، در تاریخ ۱۳۸۶/۸/۱۵ از سوی نیروهای امنیتی بازداشت و مدت ۶ ماه را در بی‌خبری مطلق در اداره اطلاعات قروه بسر برد.
اشرف حسین پناهی، برادر وی نیز دوسال پیش در حالی که همراه با مدارک و طوماری بالغ بر ۵۰۰۰ امضا دال بر بی‌گناهی برادر خویش راهی تهران بود، به طرز مشکوکی به قتل رسید.

کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر