۱۳۹۰ مرداد ۱۰, دوشنبه

اسرائیل : راه اندازی واحد کماندویی 400 نفره حماس توسط سپاه پاسداران

article picture

سایت حکومتی عصر ایران:یک سایت خبری اسرائیلی مدعی ورود نیروهای سپاه به نوار غزه برای آموزش نیروهای کماندویی حماس شد.
سایت اسرائیلی" دبکا " نزدیک به محافل امنیتی در تل آویو در مطلبی نوشت: مربیانی از سپاه پاسداران ضمن ورود به نوار غزه، یک واحد کماندویی جدید متشکل از اعضای حماس را تشکیل داده و اعضای آن را آموزش داده اند.
این واحد تخصصی به طور ویژه برای مقابله با حمله احتمالی نیروی زمینی اسرائیل به نوار غزه تشکیل شده است.
این واحد کماندویی، "گردان قدس" نامگذاری و از 400 نفر تشکیل شده است. قرار است سپاه ایران سه گردان دیگر در همین ویژگی ها برای حماس تشکیل دهد.براساس این گزارش، روز شنبه گذشته در مراسمی این دوره آموزشی در نوار غزه به پایان رسید و اعضای این گردان با حضور دو مربی خود از سپاه ایران، جشن فارغ التحصیلی برگزار کردند. شمال نوار غزه محل برگزاری دوره آموزشی بود.

مربیان آموزشی از ایران که در نیمه ماه می گذشته وارد نوارغزه شده بودند گذرنامه های ایرانی در اختیار داشتند و با نام های "حجت صفر زاده" و "مرتضی راحبان" وارد نوار غزه شدند و با همین نام ها نیز در نوار غزه فعالیت می کردند.
سایت دبکا اضافه کرد: این ایرانی ها قبل از ورود به نوار غزه به سودان رفته بودند و از آنجا به صحرای سینای مصر و به وسیله تونل های غیرقانونی وارد نوار غزه شدند . هر دو افسر ارشد سپاه ایران نیز پس از پایان دوره آموزشی در نوار غزه، در هفته گذشته به ایران بازگشتند.
این اطلاعات از طریق یکی از افسران اطلاعاتی آمریکا به وزیر دفاع آمریکا ارائه شد و روز جمعه گذشته نیز همین موضوع در دیدار وزیران دفاع آمریکا و اسرائیل در واشنگتن مورد بحث و گفت وگو قرار گرفت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر