۱۳۹۰ مرداد ۱۱, سه‌شنبه

احضار و بازجویی سه شهروند بهايی به اتهام ارتباط با دانشگاه مجازی بهائیان

article picture

اداره اطلاعات شهرستان قائمشهر سه شهروند بهایی به نام های سامان ثابتي، علي احمدي، پريسا بابايي را در ارتباط با دانشگاه مجازی احضار و به تهدید و بازجویی از آنها پرداخته است.


بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، پس از گذشت حدود بيست روز از بازداشت " نسيم صميمي " تحت عنوان یکی از مسئولین دانشگاه مجازي بهايي ( موسوم به علمي آزاد ) در شهرستان قائم شهر ، اداره اطلاعات شهر مزبور به دليل عدم پذيرش اين اتهام توسط نسيم صميمي شروع به تهديد و احضار شهروندان این شهر كرده و طي آن به ايشان گفته شده "اگر مسئول دانشگاه مجازي بهايي را در قائم شهر معرفي نكنند نسيم صميمي را در زندان نگه خواهند داشت".

همزمان با تهدیدات و احضارهای فوق، دو شهروند بهایی ساکن قائم شهر به نام‌های سامان ثابتی و علی احمدی در روز چهار شنبه ۵ مرداد ماه همچنین پریسا بابایی در روز شنبه ۸ مرداد ماه به اداره اطلاعات شهر قائم شهر احضار و پس از بازجویی توسط ماموری که خود را «محمودی» معرفی کرده، آزاد شدند. سوالات بازجو پیرامون ارتباط ایشان با دانشگاه مجازی بهاییان، چگونگی پذیرش و تحصیل در آن و مسئولین کارهای این دانشگاه در قائم شهر بوده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر