۱۳۹۰ مرداد ۱۳, پنجشنبه

هشدار پژاک به افرادی که با نیروهای سپاه همکاری می‌کنند

شیرزاد کمانگر عضو کوردیناسیون پژاک به ‌ارزیابی تلاشهای رژیم ایران برای اشغال خاک جنوب کردستان پرداخت.
کمانگر با اشاره‌ به ‌اینکه ‌هدف از آغاز این حملات، ایجاد تفرقه ‌و جنگ میان کردهاست به ‌افرادی که ‌با نیروهای رژیم ایران همکاری می‌کنند هشدار داد.
شیرزاد کمانگر از اعضای کوردیناسیون و سخنگوی حزب حیات آزاد کردستان پژاک در گفتگویی با آژانس خبرگزاری فرات به ‌ارزیابی نتایج حملات ایران پرداخت.
کمانگر یادآوری نمود که ‌نیروهای اشغالگر سالهاست که ‌در راستای پایان دادن به‌مبارزات آزادیخواهانه ملت کرد تمامی راهکارهای جنگ پلید را بکار گرفته‌اند.
کمانگر با یادآوری اینکه ‌رژیم ایران نیز از سال 1979 سیاست کشتار کرد بدست کرد را در رأس سیاستهای خود قرار داده گفت:


رژیم ایران در شرق کردستان، علیه ‌جنبش آزادیخواهی ملت کرد که ‌به ‌پیشاهنگی پژاک در حال مبارزه ‌است‌،سیاستهای ویژه ‌و پلیدی را اعمال می‌کند. اما درپی مقاومتهای اخیر گریلاها در مقابل تهاجمات رژیم بسیاری از این توطئه‌ها خنثی شده‌اند. علیرغم وجود شمار معدودی مزدور، بطور کلی ملت کرد مخالف چنین سیاستهایی است. به همین سبب رژیم برای اقدامات نظامی خود که ‌از 16 جولای آغاز کرده‌، مزدورانی را از شهرهای قم، یاسوج، مشهد و تهران به منطقه ‌آورده ‌است.
کمانگر در ادامه ‌سخنانش گفت ‌رژیم به ‌این نتیجه ‌رسیده ‌که ‌در جبهه‌های جنگ به ‌پیروزی نخواهد رسید و به همین دلیل سعی دارند در مساجد، مدارس و دیگر عرصه‌ها با تبلیغات گسترده‌ کردها را در مقابل هم قرار دهد.
وی همچنین عنوان کرد که ایران در این مرحله ‌برای ‌برخی از افراد و خانواده‌ها فرصتهایی فراهم می‌کند اما رژیم دیگر نخواهد توانست کردها را بخاطر منافع و مصالح خود بکار گیرد. این سیاستها که‌ بویژه ‌در مناطق هورامان و مریوان اعمال می‌شدند، خنثی شده‌اند.
کمانگر از جوانان تقاضا کرد تا هیچگاه اجازه ‌ندهند که‌ رژیم ایران از آنها سوء استفاده‌ کرده ‌و آنها را بکار گیرد. وی همچنین ضمن هشدار به کسانی که ‌علیه ‌جنبش آزادیخواهی ملت کرد وارد جنگ می‌شوند گفت که ‌چنین افرادی در دادگاههای گریلا و دادگاههای خلق محاکمه ‌خواهند شد. ‌
کمانگر در این رابطه ‌خطاب به‌ مزدوران چنین گفت:
باید همه ‌مزدوران بخوبی آگاه باشند هرچند که ‌آنها پیشتر با توجیه‌"تحت فشار بودن و یا بخاطر تأمین مالی" به‌ جنگ گریلاها می‌آمدند، اما بهتر است بدانند که ‌از این به بعد چنین توجیهی از هیچکس پذیرفته ‌نخواهد شد.
شیرزاد کمانگر عضو کوردیناسیون پژاک در پایان سخنان خود به ‌خانواده‌های کرد توصیه کرد تا اجازه ‌ندهند رژیم فرزندان آنها را مورد سوءاستفاده ‌قرار دهد .وی همچنین اعلام کرد که ملت میهن دوست کرد باید در تمامی عرصه‌های زندگی خشم و نفرت خود را از چنین افرادی ابراز دارد.منبع: نوروز تی وی

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر