۱۳۹۰ مرداد ۱۰, دوشنبه

یک هفته بی خبری از هاشم خواستار
از يكشنبه گذشته كه خواستار به صورت تلفني از سالن 102 اندرزگاه 5 زندان وكيل آباد با خانواده اش تلفني صحبت كرده بود تا كنون هيچ خبري از وي در دست نمي باشد و تنها مقامات قضايي به خانواده وي گفته اند كه وی به با زداشتگاه اطلاعات منتقل شده است.‬
‫ خواستار در زندان وكيل آباد به بيماري گوارشي مبتلا شده  که در هفته های اخير تشديد شده است و اكنون اين بيخبري از وضعيت و محل نگهداري وي ، باعث نگراني هاي شديد خانواده وي شده است.‬
در پی بازداشت غیرقانونی مهندس هاشم خواستار و ممانعت از ازادی وی در حالیکه محکومیت دو ساله این فعال صنفی به پایان رسیده است ، فعالان سیاسی و مدنی با حضور در منزل آقای خواستار از خانواده وی دلجویی کردند.
به گزارش جرس در روزهای اخیر حسین مرعشی و فائزه هاشمی نیز همانند جمع دیگری از فعالان سیاسی به دیدار خانواده آقای خواستار رفتند و ادامه نگهداری آقای خواستار در بازداشتگاه های امنیتی را محکوم کردند و خواهان آزادی این معلم دربند 59 ساله شدند.
سایت ها و روزنامه های وابسته به حاکمیت با انتشار مطالبی غیرواقعی نسبت به این دیدارها واکنش نشان داند.
سایت جهان نیوز وابسته به زاکانی فرمانده سابق بسیج دانشجویی و راهیافته تهران به مجلس در گزارشی با حمله به خانواده هاشمی رفسنجانی نوشته است: " هاشم خواستار در جریان آشوب ۲۵ خرداد ۸۸ در مشهد بازداشت شده است."
این ادعا در حالیست که آقای خواستار در راهپیمایی 25 خرداد مشهد حضور نداشته و صرفا در حال قدم زدن و استراحت  در پارک ملت ، که در نزدیکی منزل وی در مشهد می باشد ، بوده است که توسط یک نیروی امنیتی شناسایی و از روی صندلی پارک بازداشت شده است. در محلی که آقای خواستار بازداشت شده هیچ تجمع و یا راهپیمایی وجود نداشته است.
در حکم دادگاه  آقای خواستار ، فعالیت های صنفی در کانون صنفی معلمان و کمک به فعالین دانشجویی عضو انجمن های اسلامی برای برگزاری مجالس سخنرانی مذهبی علت دو سال حبس غیرقانونی ذکر شده است. 

یکی دیگر از وبسایت های وابسته به دولت به نام هزار سنگر نیز با انتشار گزارشی به فائزه هاشمی و حسین مرعشی به خاطر دیدار با خانواده مهندس سید هاشم خواستار، حمله کرده است.
اين وبسايت محافظه كار نيز مطالبي خلاف واقع در مورد آقاي خواستار منتشر كرده است.
شايان ذكر گزارش سايت هزار سنگر به بازداشت غیرقانونی آقای خواستار علی رغم پایان دوران محکومیتش اعتراف کرده است: "  وی اخیرا نیز پس از اتمام دوران محکومیتش مجددا به دلایل نا معلوم بازداشت شده است. "
مهندس سید هاشم خواستار تمامی دو سال زندان را بدون حتی یک روز مرخصی در شرایط وحشتناک زندان وکیل آباد مشهد گذراند.
روز چهارم مرداد نود که تاریخ آزادی این عضو کانون صنفی معلمان بود ابتدا قصابی که برای قربانی کردن گوسفند مقابل منزل انها بود ، بازداشت شد و پرده های مقابل منزل توسط نیروهای امنیتی جمع شد و سپس از آزادی وی ممانعت به عمل امد و در حالیکه از زندان ترخیص شده بود به بازداشتگاه اطلاعات مشهد منتقل شد و  به دستور دادستان مشهد در رابطه با نامه ای که بیشتر از 5 ماه پیش به رئیس قوه قضائیه ایران نوشته بود مجددا بازداشت شده است.
آقای خواستار در این نامه به وضعیت نامناسب زندان وکیل آباد از نظر بهداشتی ، غذایی و تراکم چند برابر ظرفیت زندانیان اشاره کرده بود که اکنون و چند ماه پس از انتشار ان نامه، دلیل بازداشت مجدد ایشان ذکر شده است.
اسماعیلی رئیس سازمان زندان های کشور نیز مواردی را که آقای خواستار در نامه اش به صادق لاریجانی نوشته بود را تایید کرده است.
وی در هفته های گذشته در رابطه با وضعیت وخیم بهداشتی و غذایی زندان های کشور هشدار داده  و از نگهداری سه برابر ظرفیت زندانی در زندان های کشور خبر داده است. آقای خواستار نیز در نامه اش  به همین مسائل اشاره کرده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر