۱۳۹۰ مرداد ۱۲, چهارشنبه

اقدامات بی نظیر مردم کردستان ترکیه ابتکار مادران صلح کرد

article picture

مردم کرد و مادران صلح در یک راهپیمائی بزرگ شرکت نمودند تا به مردم جهان اعلام نمایند که ملت کرد فقط صلح می خواهد و خواستار توقف حملات جمهوری اسلامی هستند.
به گزارش کردانه ،هزاران نفر از مردم کرد بوتان برای ایجاد سپر انسانی به مرزها ی که سپاه در انها به توپ باران مردم ادمه می دهد رفته‌اند تا بدین شکل از ادامه جنگ جلوگیری کنند، آنها کماکان مقابل دروازه مرزی باژرگه حضور دارند.
از سوی دیگر شمار زیادی از اهالی گور نیز که سالهاست در تلاش پایان دادن به‌ جنگ هستند، روز گذشته به سوی مرز روانه شده و به مردم بوتان پیوستند.
آنها با سر دادن شعارهای آزادیخواهانه با پای پیاده به سوی مرز ایران در حال حرکتند.
میتینگ یا جشنی در کار نیست، مردمانی که سالهاست در این مناطق قربانی سیاستهای جنگ طلبانه شده‌اند همواره سعی داشته‌اند تا به نحوی از ادامه این جنگها جلوگیری کنند، اینبار آنها قصد دارند با به خطر انداختن جان خود به مرزها رفته و سپری انسانی در مقابل حملات جمهوری اسلامی تشکیل دهند.
گفتنی است روسای حزب صلح و دمکراسی منطقه همراه با معاونین شهرداریها و مادران صلح نیز در میان مردم حضور داشتند.
هنگامی که راهپیمایی کنندگان به دروازه مرزی رسیدند از سوی کسانی که پیشتر در آنجا ‌بودند مورد استقبال قرار گرفتند.
بدریه ارتاک عضو کمیسیون مادران صلح بوتان اظهار داشت که آنها علیه عملیاتهای نظامی ایران و ترکیه تصمیم به ایجاد سپری انسانی کرده‌اند و مردم گور نیز به آنها پیوسته‌اند.
سپس اورهان کوپاران رئیس حزب صلح و دمکراسی جولمرگ با بیان اینکه ترکیه نیز شریک حملات ایران است تصریح کرد که آنها در مقابل فشارها و حملات به مبارزات خود ادامه خواهند داد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر