۱۳۹۰ مرداد ۱۴, جمعه

گناهان ويژه ماه رمضان ، آخوند علم الهدی شیخ معلون:افطاری دختر عمو و پسر عمو ،بازی فوتبال

article picture


آخوند علم‌الهدي ،امام جمعه مشهد گفت: گناهان جمعي و اجتماعي گناهاني هستند که اصلا توبه پذير نيست.

پارس دیلی نیوز به نقل از ایسنا ،آخوند علم‌الهدي در نمایش نماز جمعه مشهد با بیان اینکه در افطاري‌ها، مراقب گناه‌هاي خاص ماه رمضان باشيد، گفت: در جلسات خصوصي‌تر و خودماني‌تر، به عنوان افطاري و صله رحم، مجالس مهماني تشکيل داده مي‌شود و نهايتا سفره افطاري به محافل مختلط محرم و نامحرم مبدل مي‌شود. زنان جوان آرايش کرده در اين مهماني‌ها حضور به هم مي‌رسانند و به عنوان احوالپرسي با قوم و خويش، پسر عمو، پسر خاله و پسر عمه، مجلس عبادت افطاري مبدل مي‌شود به مجلس حرام اختلاط محرم و نامحرم. مرد اجنبي و زن اجنبيه فرق نمي‌کند، چه ناشناس باشد، چه دختر عمو و پسر عمو باشد و اين‌ها گناهان ويژه ماه رمضان است.
وي گفت: در ماه رمضان شب زنده‌داري، مخصوصا در اين فصل که شب‌ها کوتاه است خيلي ارزش دارد، اما کدام شب زنده‌داري؟ شب زنده‌داري در حرم امام هشتم و شب زنده‌داري براي نماز و عبادت است که ارزش دارد، نه شب زنده‌داري در وسط خيابان‌ها و معابر. مردم اين شهر در غير ماه رمضان، شب‌ها گرفتار کاروان‌هاي عروسي هستند و در ماه رمضان گرفتار اين جوان‌هايي که موتورسواري دسته جمعي و حرکات جمعي وسط خيابان دارند؛ برادران و عزيزان نيروي انتظامي بايد اين مزاحمت‌ها را رفع کنند.


وی گفت :اين حرکت‌هاي دسته جمعي موتورسواري جوان‌ها در ماه رمضان در خيابان‌ها و جاده‌ها، به يک فساد در عرصه امنيت و در عرصه‌هاي مختلف فرهنگي در جامعه مبدل خواهد شد که بايد شديدا ممانعت شود.

آخوند علم الهدی گفت: شب زنده‌داري ماه رمضان مال عبادت است، مال مناجات است، نه مال بازي کردن فوتبال وسط معابر و کوچه و سلب استراحت و آسايش و امنيت از مردم. اينکه جوان‌ها در روز نمي‌توانند به خاطر روزه گرفتن ورزش کنند، پس شب را ورزش کنند اشکالي ندارد و کاري درست است، اما نه از سر شب تا صبح تمام تفريح جوان و وقت يک مرد و يک زن در باشگاه و ورزشگاه‌ها به عنوان شب زنده‌داري صرف و خرج فقط ورزش شود. مگر در ايام سال شما همه روز ورزش مي‌کرديد که حالا در ماه رمضان بياييد و همه شب ورزش کنيد؟وي افزود: اين‌ها يک حرکت‌هايي است که هم در گذشته به عنوان گناه ماه رمضان در جامعه ما بوده و هم الان معمول است و از دل اين نشست‌ها و اين شب زنده‌داري‌ها، اين رفاقت‌ها و گعده‌هاي ماه رمضاني، فسادهاي اخلاقي و اجتماعي بيرون آمده و انحراف جوان‌ها ايجاد مي‌شود. ماه رمضان بايد براي ما برکت داشته باشد نه عذاب؛ هم خانواده‌ها رعايت کنند و هم دستگاه‌هاي انتظامي و امنيتي کشور بايد مراقب باشند اين حرکت‌ها و رفت و آمدها نه سالب آرامش و امنيت مردم باشد نه مولد فساد و باعث افساد در جامعه.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر