۱۳۹۰ مرداد ۱۰, دوشنبه

تایید حکم اعدام زندانی سیاسی کرد

article picture


حکم اعدام زندانی سیاسی رشید آخ کندی در دادگاه استان کردستان تایید شد

رشید آخ کندی زندانی سیاسی که سال گذشته به اتهام محاربه در دادگاه انقلاب شهر سقز به اعدام محکوم شده بود مجددا در دادگاه تجدید نظر استان کردستان در سنندج حکم اعدام وی تایید شد.
طی تماس ستاد مرکزی کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی با خانواده نامبرده ، یکی از اعضای خانواده آقای آخ کندی افزوند که بعد از تایید حکم اعدام در دادگاه بدوی و اعتراض به این حکم ، پرونده به دیوان عالی کشور فرستاده شد که در دیوان عالی کشور هیچ رای مبنی بر تایید حکم اعدام وی صادر نشد که دوباره پرونده به دادگاه تجدید نظر استان فرستاده و در آنجا حکم اعدام وی برای بار دوم تایید شد.

در پایان این عضو خانواده رشید آخ کندی از تمام نهادهای مدافع حقوق بشر و انسانهای آزاده خواست که برای جلو گیری از اجرای حکم اعدام این زندانی سیاسی تلاش کنند و صدای بی گناهی رشید را به گوش نهادهای بین المللی مدافع حقوق بشر برسانند.
شایان ذکر است که رشید آخ کندی زندانیان سیاسی محکوم به اعدام همواره در شرایط امنیتی خاص و تحمیلی مسئولین زندان سقز قرار داشته به طوری که از درمان بیماری این زندانی و ملاقات با خانواده جلوگیری می کردند و هم اکنون وی از ناحیه چشم احساس درد میکند و کلیه های وی نیز عفونت کرده است و تا کنون هیچ مداوایی برای درمان بیماری های این زندانی لحاظ نشده است.
گزارش دریافتی از کمیپن دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
 

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر