۱۳۹۰ اردیبهشت ۷, چهارشنبه

دختر خورشید برای همیشه غروب کرد

article pictureدر پی جراحات ناشی از تصادف  بهاره علوی، فعال کمپین یک میلیون امضا و وبلاگ نویس درگذشت.
بهاره علوی وبلاگ نویس و فعال حوزه زنان و کمپین یک میلیون امضا و فعال حقوق بشر کرد، شامگاه روز دوشنبه پنج ادری‌بهشت درگذشت.
به گزارش کمیته گزارشگران حقوق بشر، بهاره علوی که متولد مردادماه ۱۳۶۹ بود، روز۱۰ فروردین ماه در محور سنندج دچار سانحه رانندگی شده و پس از بیست و شش روز به علت شدت آسیب‌دیدگی نخاع و عفونت ناشی از حراحات تصادف درگذشت.
بهاره علوی یکی از جوان‌ترین وبلاگ نویسان ایران و از اعضای کمپین یک میلیون امضا در کردستان و از مدافعان حقوق بشر بود که از سن ۱۶سالگی فعالیت اجتماعی را آغاز کرد. وی همچنین در حوزه مسائل زنان کردستان فعالیت پژوهشی جدی و مستمری داشت. او یادداشت های خود را در وبلاگ دختر خورشید منتشر می کرد.
پیکر بهاره، شب گذشته به شهر سقز منتقل شد و امروز و فردا مراسم یادبود وی برگزار خواهد شد.
 گفتنی است، او یکی از فعالان مدنی بود که در جریان اعتراضات به اعدام حبیب الله لطیفی نقش بارزی ایفا کرد و از جمله افرادی بود که به صورت مستمر به پیگیری اوضاع زندانیان سیاسی به ویژه در مناطق کرد نشین می‌پرداخت.
کمیته گزارشگران حقوق بشر این ضایعه جبران ناپذیر را به خانواده بهاره، برادر او، آقای بهروز علوی، دوستان و یاران او در کردستان و فعالان حقوق بشر و جامعه وبلاگ نویسان ایران تسلیت می‌گوید. باشد که آرمان‌های او را، روزی به ثمر نشسته ببینیم و همچنان که بهاره آرزو داشت شاهد جامعه‌ای به‌دور از تبعیض و نابرابری باشیم.
یادش گرامی
در تغییر برای برابری بخوانید:
آنکه یادش ماندگار است نامیرا است، نامیرا چون بهاره علوی

هرانا

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر