۱۳۹۰ اردیبهشت ۴, یکشنبه

زندانی مسیحی مورد ضرب و شتم قرار گرفت

ابراهیم فیروزی، از زندانیان مسیحی كه با گذشت بیش از سه ماه بازداشت به جهت دفاعیات خود به دادگاه انقلاب منتقل شده بود نامبرده پس از ضرب و شتم توسط یك مامور امنیتی مجددن به زندان رجایی شهر انتقال یافت.
به نقل از گزارشگران آژانس خبری مسیحیان ایران «محبت نیوز»، وی در ۲۹ فروردین ماه سالجاری به جهت محاكمه در دادگاه انقلاب شهرستان رباط كریم به كلانتری آن شهر منتقل شد كه ایشان پس از ارائه آخرین دفاعیات خود در دادگاه مجددن به زندان رجایی شهر انتقال یافت.
بر اساس گزارش دریافتی گفته می شود این جوان ۲۶ ساله، یك شب را در كلانتری داوودی رباط كریم دربازداشت بسر برد كه در آنجا توسط یكی از افسران كلانتری به نام "سید حبیب موسوی فر" مورد ضرب و شتم قرار گرفت. همچنین مسئولان كلانتری در طی آن مدت كه این شهروند مسیحی در آن مكان در بازداشت بود از دادن هرگونه غذا و آب به ایشان خودداری كردند.
شایان ذكر است، "ابراهیم فیروزی" از نوكیشان مسیحی ساكن رباط كریم می باشد كه در تاریخ ۲۱ دی ماه ۱۳۸۹ ( ۱۱ ژانویه ۲۰۱۱) توسط مامورین امنیتی رباط كریم در حالی كه در خانه پدری خود بود با ورود نابهنگام چند تن از ماموران امنیتی بدون هیچ توضیحی بازداشت و پس از انجام چندین مرحله بازجویی وی به زندان رجایی شهر كرج منتقل شد.
بر اساس خبر منتشره كه پیش از این توسط محبت نیوز منتشر گردید، اولین جلسه دادگاه ایشان در تاریخ ۹ بهمن ماه ۱۳۸۹ ( ۲۹ ژانویه ۲۰۱۱) در دادگاه انقلاب شهرستان رباط كریم برگزار گردید كه نامبرده به اتهام بشارت دادن، نگهداری تعدادی كتاب مقدس و ارتباط با عوامل خارجی و "ارتداد" تفهیم اتهام شد.
یكی از دوستان ایشان كه از نزدیك در جریان دادگاه وی بود در گفتگو با "محبت نیوز" اظهار داشت : ابراهیم فیروزی بدلیل شرایط مالی قادر نبوده تا در جریان دادگاه برای خود وكیلی بگیرد.
همچنین گفته شده پس از برگزاری اولین جلسه تفهیم اتهام مقامات قضایی برای آزادی موقت این نوكیش مسیحی مبلغ ۴۰ میلیون تومان وثیقه صادر كرده بودند كه با توجه به عدم توانایی خانواده فیروزی در پرداخت این مبلغ نامبرده همچنان در زندان بسر می برد.
ایران پرس نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر