۱۳۹۰ اردیبهشت ۹, جمعه

منبع حکومتی: اعتراض گسترده و آشوب خیابانی در بافق


سایت آخرین نیوز: تصمیمات خلق الساعه وزیر جوان صنایع در انتصاب و عزل 24 ساعته یک مدیر با اعتراض گسترده مردم مواجه شد و اعتراضات به تصمیم محرابیان بصورت آشوب خیابانی در آمد.
در پي انتصاب مدير عامل جديد شركت سنگ آهن مركزي بافق، روز شنبه كارگران اين شركت دست از كار كشيدند. كارگران با اجتماع در مقابل ساختمان فرمانداري بافق با سر دادن شعارهايي نسبت به معرفي مدير عامل غيربومي اين شركت اعتراض كردند كه با دخالت پليس پراكنده شدند.
معترضين به همراه جمع كثيري از كسبه و اهالي بافق در ميدان شهداي بافق اجتماع نموده و تا محل امامزاده عبدالله راهپيمايي كردند.
کیهان در این باره نوشت : اهالی بافق در پی اعتراض به انتصاب و برکناری دو روزه مدیر عامل جدید و مردمی شرکت سنگ آهن مرکزی این شهر ، با برخورد شدید و دور از انتظار نیروی انتظامی مواجه شدند.
گزارش‌های رسیده حاکی است مردم بافق که از انتصاب نیروی جدیدی که برای اولین بار از خود اهالی بافق انتخاب شده بود، خوشحال شده بودند، ناگهان با برکناری وی پس از گذشت دو روز از انتصاب وی و انتخاب شخص دیگری مواجه و به همین دلیل سرخورده و ناراضی در مقابل فرمانداری تجمع کردند و خواستار پاسخگویی مسئولان شهر و استان به این بی تدبیری و سوء مدیریت شدند اما با این معترضان بشدت برخورد شد.
در پی این ماجرا، مردم با تجمع در ایستگاه راه آهن بافق، تا ساعت‌ها از تردد قطارهای مسافری و باری جلوگیری کردند و اعتراضات به محرومیت و پروژه های بر زمین مانده سال‌های اخیر و انتقال برخی از آنها به دیگر شهرهای استان یزد شکل گسترده تری به خود گرفت.
گفتنی است بافق، شهری ثروتمند اما با مردمانی فقیر است. این شهر بر روی منابع و معادن ارزشمند زیادی خوابیده که بخش عمده ای از آهن، سرب، روی و سایر فلزات مورد نیاز صنایع مهم کشور را تأمین می کند اما فقیر از این جهت است که خود مردم بافق از این همه نعمت خدادادی محروم‌اند.
مردم بافق از این گلایه دارند که چرا گاهی دل مسئولان استان و کشور، برای یوزپلنگ‌های این منطقه بیش از اهالی و ساکنان آن می تپد.
ایران پرس نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر