۱۳۹۰ اردیبهشت ۷, چهارشنبه

تبعیض جنسیتی حتا در تأمین لباس ورزشی زنان فوتبالیست


تبعیض جنسیتی نسبت به زنان این بار چهره خود را در تأمین لباس و وسایل ورزش تیم های ملی فوتبال زنان در مقایسه با مردان نشان داد.


فدراسیون فوتبال برای تمام مسابقات مقدماتی المپیک لندن تنها دو دست لباس در اختیار بازيكنان تیم ملی بانوان قرار داده است. این در حالی است که در مسابقات فوتبال رسم بر اين است كه در هر بازی دو دست لباس در اختیار بازیکنان قرار می‌گیرد.
بازیگران تیم های ملی زنان در حالی با این مشکلات دست به گریبانند که در عرصه فوتبال مردان مبلغی بیش از 4 میلیارد تومان هزینه سرمربی تیم برای مدت سه سال می شود.
به گزارش سایت فردا، تا وقتی که علی کریمی در ایران بود، لوازم ورزشی اولیه زنان تیم ملی را تأمین می کرد و با رفتن وی به آلمان و پیوستنش به تیم شالکه 04 زنان بار دیگر به مشکل برخورد اند.
فریده شجاعی، رئیس کمیته بانوان فدراسیون فوتبال، کمک علی کریمی را تکذیب کرد و گفت که وی تنها لباسی به عنوان هدیه در اختیارشان قرار داده است.
این در حالی است که قنبری، کاپیتان تیم ملی زیر 19 سال فوتبال بانوان، در اواخر شهریور ماه سال 1389 با سپاسگزاری از کمک های علی کریمی یاد کرده و گفته بود که از او تشکر می‌کند، چرا که سال گذشته چمدان‌ها و کفش‌های تیم شان را تهیه کرده بود.
بر گرفته از شهرزاد نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر