۱۳۹۰ بهمن ۱۸, سه‌شنبه

پلیسی شدن بازار ارز؛ آغاز فاز جدید شناسایی دلالان


رئیس پلیس آگاهی کشور گفت: فاز جدید شناسایی دلالان ارز انجام شده است و بزودی با عوامل پشت پرده بازار ارز برخورد می کنیم.
سردار سید حسن بتولی در حاشیه دومین جشنواره جوان سرباز در پاسخ به سئوال مهر در مورد فاز جدید برخورد پلیس با دلالان بازار سکه و ارز اظهار داشت: با تصمیمات دولت و مسئولان اقتصادی، پلیس موظف شد کار برخورد با دلار فروشان را در دستور کار خود قرار دهد به همین منظور کارهای اطلاعاتی و شناسایی دلارفروشان به صورت نامحسوس انجام شد و در چند روز گذشته تعدادی از این افراد جمع آوری شدند البته این افراد تعهد دادند که دیگر به این کار ادامه ندهند.
وی ادامه داد: کار مجدد شناسایی دلالان دلار آغاز شده است و پس از شناسایی این افراد بزودی مرحله دیگری از این طرح اجرا می شود. البته پلیس به دنبال شناسایی افراد پشت پرده است که خودشان عده ای را برای فروش دلار اجیر می کنند.
رئیس پلیس آگاهی کشور افزود: تعدادی از صرافان اقدام به فروش ارز می کردند که از سوی پلیس شناسایی شده اند. عده ای نیز با پرداخت پول افراد را اجیر کرده تا به صورت دلال برای صرافیها اقدام به فروش دلار کنند امیدواریم با کنترل این بخش بتوانیم در تنظیم بازار ارز و طلا موفق باشیم. ضمن اینکه باید مشخص شود منبع تغذیه دلالان چه کسی است.وی در پاسخ به سئوال خبرنگار دیگری در مورد راه اندازی مراکز کارآگاه امین تاکید کرد: هدف کوتاه مدت راه اندازی این مراکز راهنمایی افرادی است که در معرض آسیب قرار دارند به عنوان مثال افرادی که می خواهند خانه ای را بخرند اما کلاهبرداران، جاعلان و شیادان به شکلهای مختلف در حال کلاهبرداری از افراد هستند.
بتولی افزود: این مراکز سعی می کنند اطلاعات لازم را در اختیار افراد و سازمانهای دولتی قرار دهند البته با اختیاراتی که داریم سعی می کنیم این مورد را برون سپاری کنیم.
وی از به کارگیری کارآگاهان زبده بازنشسته برای رسیدگی به پرونده ها خبر داد و تاکید کرد: از کارآگاهان زبده بازنشسته در گام بعدی راه اندازی مراکز امین برای رسیدگی به پرونده هایی که زمان زیادی از تشکیل آنها گذشته است و افراد به دنبال پیگیری حقوقشان هستند استفاده می کنیم.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر