۱۳۹۰ بهمن ۱۹, چهارشنبه

اعدام چهار تن دیگر در زندان مرکزی قم


دادستان قم از اعدام چهار قاچاقچی مواد مخدر در روزهای گذشته در زندان مرکزی قم خبر داد.
به گزارش مهر، مصطفی برزگر گنجی شامگاه سه شنبه در همایش ائمه جماعات و شورای امر به معروف مساجد استان که در مسجد نبی اکرم(ص) برگزار شد، در سخنانی به اعدام چهار نفر از قاچاقچیان مواد مخدر در روزهای گذشته در زندان مرکزی قم اشاره کرد و افزود: برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر و نا‌امن کنندگان امنیت اجتماعی با جدیت دنبال خواهد شد.
وی قم را از نظر تأمین امنیت حائز رتبه سوم کشور دانست و این امر را از برکت وجود بارگاه کریمه اهل بیت فاطمه معصومه(س) عنوان کرد.
دادستان قم وضعیت استان را از لحاظ ارتکاب به جرائم مطلوب عنوان کرد و افزود: در سال‌های گذشته قم به دلیل قرار گرفتن در شاهراه مواصلاتی به عنوان مسیر تزانزیت مواد مخدر شناخته می‌شد اما امروز با تلاش‌های صورت گرفته در راستای مبارزه با مواد مخدر مسیر ترانزیت تغییر یافته است.
وی اضافه کرد: موضوع مواد مخدر هم جنبه اقتصادی و هم جنبه سیاسی دارد که قاچاقچیان و سوء استفاده کنندگان در این زمینه با فروش این مواد سود‌های سرشاری را بدست می‌آورند.
مواد مخدر صنعتی معضل جدیدی برای جوانان تبدیل شده است


گنجی ادامه داد: امروز استفاده از مواد مخدر صنعتی به معضل جدیدی برای جوانان تبدیل شده است که مصرف اندک این مواد تاثیرات بسیار مخربی بر جسم و روان انسان خواهد گذاشت.
وی گفت: امروز یک گرم از مواد مخدر صنعتی را در بسته‌های سه سانتی‌متری جا می‌دهند و ۳۳ نفر آن را مصرف می‌کنند و این مواد آنقدر کم حجم‌اند که گاهی وارد زندان‌ها نیز شده و به مصرف زندانیان می‌رسد.
دادستان قم بیان کرد: مصرف مستمر مواد مخدر صنعتی همانند کراک در طی دو سال تمامی بافت‌های بدن را نابود می‌کند و مصرف شیشیه نیز در مدت ۶ ماه سلول‌های مغز را از بین می‌برد و انسان را دچار توهم می‌کند.
حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر وظیفه دادستانی است
وی در ادامه با بیان اینکه حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر وظیفه دادستانی است افزود: در حال حاضر مجموعه نیروهای امنیتی، انتظامی و قضایی استان در این زمینه از هماهنگی‌های لازم برخوردارند تا در صورت بروز موارد تخلف با خاطیان برخورد کنند.
گنجی در ادامه از طرح ساماندهی اتباع خارجی در استان قم خبر داد و ادامه داد: واحد جرائم رایانه‌ای نیز در دادستانی استان فعال است و با تخلفات در این زمینه برخورد خواهد کرد.
در ابتدای این همایش نیز تعدادی از ائمه جماعات، فرماندهان پایگاه‌ها و اعضای هیئت امنای مساجد نیز تجلیل شدند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر