۱۳۹۰ بهمن ۱۸, سه‌شنبه

اعتصاب بیش از 100 پناهنده ایرانی در کشور آلمان

article picture

بیشتر از 100 پناهنده ایرانی در شهر ورتسبرگ و چند شهر کشور آلمان به دلیل وضعیت نابسمان شرایط زندگی در هایم ها و چگونگی رسیدگی به پرونده های آنها دست به اعتصاب زده اند.
بعد از خود کشی محمد رهسپار پناهنده ایرانی که در هایم پناهندگی ورتسبرگ ( آلمان) به دلیل بلاتکلیفی خود کشی کرده بود محمد رهسپار که سی سال داشت و در ايران همسر و يک پسر هفت ساله را بجا گذاشت و بدلیل شرایط امنیتی از ایران گریخته بود.
هشت ماه قبل او به آلمان پناهنده شد و هفت ماه در يک هايم پناهندگی در شهر ورتسبرگ آلمان زندگی ميکرد. هايمی که بدليل رفتار راسيستی و نبود امکانات بهداشتی و شرايط زيست بسيار وحشتناک در رسانه های آلمانی از جمله کانال رسمی تلویزیون آلمان نيزگزارشاتی از اين هايم و شرايط ضد انسانی آن منعکس شده است. محمد رهسپار در روز ۲۹ ژانويه در اين هايم خود را حلق آويز کرد و به زندگی خود پايان دا
بعد از این حادثه بیش از 100 ایرانی پناهنده کشور آلمان در شهر ورتسبرگ و چند شهر دیگر دست به اعتصاب زده اند.
در این رابطه وریا رضاربابی فعال سیاسی و یکی از پناهندگان این شهر ( ورتسبرگ) گفت : همان طور که می دانید متاسفانه به دلیل وضعیت سیاسی ایران و فرار خیلی از فعالان سیاسی و مدنی و .... از کشورمان و پناه آوردن به کشورهای اروپایی و غیره ، در اینجا هم باید شرایط سخت زندگی در هایم و منتظر ماندن طولانی برای گرقتن اقامات برای خیلی ها غیره قابل تحمل و اینکه در کدام شهر و چه نوع سیستمی درخواست پناهندگی شما رسیدگی شود که متاسفانه زندگی در هایمهای استان بایرن تقریبا غیره قابل تحمل هستش و دوستمان ( محمد رهسپار) خود را حلق آویز کرد.
سعید شاآبادی : هم اتاقی محمد رهسپار و یکی از اعتصاب کنندگان افزود: ما بعد از اینکه دوست عزیزمان آقای محمد رهسپار خود کشی کرد و متاسفانه مسئولین آلمانی هم هیچ توجهی به ما و چگونگی این خود کشی نکردند ما هم بر آن شدیم که به اعتراض به بلاتکلیفی و شرایط سخت هایمها و به اعتراض به بی توجیهی به خود کشی آقای رهسپار دست به اعتصاب نامحدود بزنیم و از زمان شروع اعتصامان که ازروز 30 ماه هیچ گونه غذا و یا پولی از دولت المان نگریم و در چند مکان تحسن کنیم که متاسفانه تا کنون هیچ گونه جوابی دریافت نکرده ایم .
آقای شاآبادی در آخر از طرف تمامی اعتصاب کنندگان از تمامی ایرانیان مقیم اروپا و بخصوص کشور آلمان خواست که در راهپیمای روز دوشنبه ۱٣ فوريه در مرکز شهر ورتسبرگ فراخوان داده شده است٬ حضور بهم رسانند.
تهیه گزارش : امجد حسین پناهی
لینک زیر:انعکاس خودکشی پناهجوی ایرانی در رسانه های آلمان +فیلم
http://parsdailynews.com/96363.htm
 پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر