۱۳۹۰ بهمن ۱۶, یکشنبه


کامران دانشجو، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفته است که هیچ پیش شرطی از سوی هاشمی رفسنجانی، رییس هیات امنای دانشگاه آزاد، برای صدور حکم رییس جدید این دانشگاه پذیرفتنی نیست. وی هم چنین از تغییر اساسنامه دانشگاه آزاد، برای محدود کردن زمان مجاز صدور حکم رییس دانشگاه، توسط رییس هیات امنای دانشگاه آزاد خبر داده است.
به گزارش دانشجونیوز، کامران دانشجو، برادر فرهاد دانشجو رییس جدید دانشگاه آزاد، در گفتگو با ایسنا ضمن تایید مذاکره هیاتی از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی با هاشمی رفسنجانی گفت: "هيات انتخابی شورای عالی انقلاب فرهنگی می روند كه متقاعد كنند كه حكم صادر شود نه اينكه شرطی برای صدور حكم اضافه شود و يا فرمول و شرطی جديد ارائه شود، چون شورای عالی انقلاب فرهنگی علی القاعده شرطی را برای صدور حكم قبول نمی کند چرا چون در اساسنامه پيش‌بينی نشده و چون مبنای حقوقی ندارد."


دانشجو در ادامه در مورد تعیین شروط از سوی هاشمی افزود: "بايد گفت اين امر نه در اساسنامه پيش‌بينی شده و نه به لحاظ حقوقی و قانونی قابل قبول است. سياست‌ها را هيأت امناء و مصوبات هيأت امناء مشخص می كند و نه يك نفر از اعضاء هيأت امناء بر مبنای سليقه شخصی خودش. حالا فرقی نمی كند اين عضو هيأت امناء وزير علوم باشد يا رئيس هيأت امناء يا هر كدام از اعضاء هيأت امناء كه احترام به همگی آنها بر اينجانب فرض است."
فارس: اسناد دانشگاه آزاد را با آمبولانس جا به جا می کنند
روز گذشته خبرگزاری فارس مدعی شده بود که مدیران ارشد دانشگاه آزاد برای تاخیر صدور حکم فرهاد دانشجو تشکیل جلسه داده و اسناد دانشگاه آزاد را توسط آمبولانس جا به جا کرده اند: "در این راستا برخی شنیده‌ها حکایت از این دارد که یک دستگاه آمبولانس روز پنجشنبه در سازمان مرکزی دانشگاه آزاد واقع در خیابان پاسداران مستقر و در طی چهار بار رفت و برگشت، اسناد موجود را خارج و به ساختمان یکی از روزنامه‌های وابسته به دانشگاه آزاد و مکان‌های دیگر منتقل کرده است."

فارس هم چنین شرط هاشمی برای صدور حکم فرهاد دانشجو را تغییر در ساختار مجموعه واحدهای این دانشگاه و انتصاب نزدیکان وی به ریاست مجموعه واحدهای علوم و تحقیقات عنوان کرده است.
نزدیکان محمود احمدی نژاد در هیات امنای دانشگاه آزاد بدون در نظر گرفتن درخواست هاشمی رفسنجانی برای حضور کاندیداهای ریاست دانشگاه آزاد در جلسه هیات امنا، فرهاد دانشجو را به عنوان رییس جدید دانشگاه آزاد انتخاب نمودند. مطابق با اساسنامه جدید این دانشگاه، رییس هیات امنا باید بعد از تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی، حکم رییس جدید دانشگاه را صادر نماید. هاشمی رفسنجانی تاکنون از صدور این حکم خودداری کرده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر