۱۳۹۰ بهمن ۱۷, دوشنبه

انتقال استاد دانشگاه به دادگاه با لباس زندان و دستبنددانشجونیوز: سید احمد میری زندانی سیاسی زندان متی کلای شهرستان بابل روز یازدهم بهمن ماه جهت برگزاری دادگاه به دادگستری شهرستان بابل آورده شد.

به گزارش جرس، سید احمد میری قائم مقام جبهه مشارکت استان مازندران در حوادث پس از انتخابات 88 پس از تحمل نزدیک به دوماه بازداشت انفرادی، به 12 ماه حبس تعزیری به اتهام اقدام علیه امنیت کشور محکوم و ششم دی ماه 1390 جهت گذراندن محکومیت خود راهی زندان متی کلای بابل شد.
این جانباز دوران جنگ به رغم قول شفاهی رئیس زندان متی کلای بابل، با لباس زندان و دستبد به دادگاه آورده شد و با وجود آسیب‌دیدگی دست راست وی در دوران جنگ و درخواست او مبنی بر زدن دستبند به دست چپ، ماموران از این درخواست نیز سرباز زدند و او با دستبد به دست راست آسیب‌دیده‌اش به دادگاه رفت.
سید احمد میری، پژوهشگر، مدرس دانشگاه و از جانبازان (35%) جنگ هشت ساله است که فرمانداری شهرستانهای بابلسر- رامسر و معاونت استانداری مازندران در دوران اصلاحات را در کارنامه فعالیت های پربار خود دارد وی نویسنده کتاب "دیباچه ای بر تاریخ استبداد در ایران" است که ده سال پیش با مقدمه دکتر حسین بشیریه توسط انتشارات نگاه معاصر در تهران منتشر شد.
او از اعضاء ستاد انتخابات میر حسین موسوی در مازندران بود که به دلیل فعالیت در انتخابات 88 از تدریس در دانشگاه محروم شد. سید احمد میری به همراه 8 تن از فعالان حامی جنبش سبز در بابل بازداشت و به اتهام فعالیت های انتخاباتی در تاریخ دادگاه بدوی به بیست ماه حبس تعزیری محکوم شد که این حکم در دادگاه تجدید نظر به دوازده ماه کاهش یافت.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر