۱۳۹۰ بهمن ۱۹, چهارشنبه

کوهیار گودرزی در شرایط انفرادی نگه‌داری می‌شود
کوهیار گودرزی، فعال حقوق بشر که چندی پیش از سلول‌های عمومی بند 209، به سوئیت منتقل شده بود، بار دیگر در شرایط انفرادی نگه‌داری می‌شود. طبق گزارش‌ها، پیش از این کوهیار گودرزی به همراه یک زندانی دیگر در سلول‌های 10 متری بند 209 که به سوئیت معروف است، نگه‌داری می‌شدند که با انتقال هم‌سلولی او، وی مجددا به شرایط سلول انفرادی بازگشته است.
کوهیار گودرزی که در تاریخ 9 مردادماه از سوی مأموران وزارت اطلاعات بازداشت شده بود، بیش از سه ماه از حق تماس تلفنی با خانواده‌اش محروم بود به طوری که هیچ‌گونه اطلاعی از محل نگه‌داری و یا شرایط وی در دست نبود. وی در این مدت بیش از 60 روز در سلول انفرادی نگه‌داری شد.
گودرزی که در تاریخ 27 دی ماه، در شعبه 26 دادگاه انقلاب به اتهامات " تبلیغ علیه نظام" و " اجتماع و تبانی علیه نظام" مورد محاکمه قرار گرفته است، هم‌اکنون در انتظار صدور حکم دادگاه به سر می‌برد. وی هم‌چنین ضمن اعتراض به ادامه نگه‌داری‌اش در بند امنیتی 209، خواهان انتقال خود به بند عمومی شده است.
ادامه نگه‌داری کوهیار گودرزی در بازداشتگاه 209 در شرایطی صورت می‌گیرد که بازجویی از وی مدتها پیش به پایان رسیده است و به نظر می‌رسد عدم انتقال او به بند عمومی تنها جهت اعمال فشار و اذیت و آزار او صورت می‌گیرد.
کوهیار گودرزی، عضو کمیته گزارشگران حقوق بشر پیش از این در تاریخ 29 آذرماه 88 نیز بازداشت و به تحمل یکسال حبس تعزیری محکوم شده بود که پس از اتمام دوران محکومیتش در آذرماه سال 89 از زندان آزاد شد.

پروین مخترع، مادر وی نیز که یک روز پس از بازداشت او دستگیر شده بود، هم‌چنان در زندان کرمان و در انتظار حکم دادگاه تجدیدنظر به سر می‌برد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر