۱۳۹۰ بهمن ۲۱, جمعه

سید حسن نصرالله: جمهوری اسلامی از حزب الله لبنان حمایت مادی می کند


سید حسن نصرالله، برای نخستین بار، در سخنانی حمایت های مالی جمهوری اسلامی از حزب‌الله لبنان و نیروهای فلسطینی را تایید کرد. وی گفته است که رهبر جمهوری اسلامی اخیرا برای نخستین بار این موضوع را علنی کرده است.
به گزارش دانشجونیوز، دبیر کل حزب الله لبنان در مراسمی در جنوب این کشور از حمایت های معنوی، سیاسی و مادی جمهوری اسلامی سخن گفته که بدون آن "پیروزی جنبش مقاومت لبنان بر اسرائیل به عنوان نخستین و مهم ترین پیروزی عربی" محقق نمی شده است.
وی با صراحت اظهار داشت: "بله، حزب‌الله لبنان از سال ۱۹۸۲ از جمهوری اسلامی ایران انواع حمایت‌های معنوی، سیاسی و مادی را دریافت می‌کند."
سید حسن نصرالله در ادامه گفت: "درباره خطبه رهبر جمهوری اسلامی ایران روز جمعه که با صراحت گفتند جمهوری اسلامی از جنبش‌های مقاومت در لبنان و فلسطین حمایت می‌کند، و هیچ انتظاری در مقابل این حمایت ندارد، و درحال انجام وظیفه شرعی است؛ به همین وضوح می‌توانم بگویم که این نخستین بار است که بالا‌ترین مقام جمهوری اسلامی ایران به این وضوح این مسأله را مطرح می‌کنند."


دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: "حمایتی که ایران از آغاز به مقاومت ارایه می‌دهد، افتخاری برای جمهوری اسلامی ایران است؛ زیرا این مقاومت لبنان است که بزرگ‌ترین و مهم‌ترین پیروزی عربی را بر اسرائیل در ۲۵ مه ۲۰۰۰ محقق ساخت. اگر این حمایت معنوی، سیاسی، و مادی ایران از جنبش مقاومت لبنان نبود، این پیروزی صورت نمی‌گرفت؛ این پیروزی بدون قید و شرط با حمایت ایران صورت گرفت و البته سوریه نیز در این زمینه نقش بزرگی داشت ولی اکنون من درباره ایران صحبت می‌کنم."

وی در ادامه از مواضع مستقل حزب الله لبنان بدون دخالت ایران و تصمیم گیری در مورد واکنش به حمله احتمالی اسرائیل به ایران را در آینده سخن گفت: "حتی در ارتباط با تحولات آینده در منطقه این تحلیل وجود دارد که اگر اسرائیل تأسیسات هسته‌ای ایران را هدف قرار دهد، چه اتفاقی می‌افتد. من به شما می‌گویم که در آن روز که بعید می‌دانم اتفاق بیفتد، رهبری ایران از حزب الله هیچ چیزی نخواهد خواست ولی تأکید می‌کنم که در آن روز این ما هستیم که باید بنشینم و فکر کنیم و تصمیم بگیریم که چه می‌کنیم."
رهبر جمهوری اسلامی در خطبه های نماز جمعه این هفته برای نخستین بار صراحتا از حمایت های مالی ایران از نیروهای لبنانی و فلسطینی سخن گفته بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر