۱۳۹۰ بهمن ۱۷, دوشنبه

افتتاح "حساب روپیه" بانک مرکزی رژیم در هند

article picture


بانک مرکزی جمهوری اسلامی برای دریافت 45 درصد از منابع حاصل از فروش نفت خام به هند در یک بانک دولتی این کشور حساب روپیه افتتاح می کند .
به گزارش عصر ایران روزنامه " فایننشال کرونیکل " با ادعای این مطلب افزود که این حساب در بانک دولتی "UCO" هند افتتاح می شود .
پیشتر رسانه ها از موافقت جمهوری اسلامی با دریافت 45 درصد از منابع حاصل از فروش نفت خام به هند با ارز روپیه خبر داده بودند .
این خبر هنوز به تایید بانک مرکزی نرسیده است .


روزنامه فایننشال کرونیکل در گزارش خود افزوده است: این حساب تا دو ماه دیگر فعال خواهد شد و انتظار می رود قریب به 5 میلیارد و چهارصد میلیون دلار ( 45 درصد از ارزش نفت خام صادراتی سالانه ایران به هند ) از طریق این حساب و با روپیه پرداخت شود.
ایران سالانه حدود 12 میلیارد دلار نفت خام به هند صادر می کند.
همچنین بر اساس اظهارات " امان چادها " رییس شورای توسعه صادرات مهندسی هند ، قرار است این شورا یک هیئت به ایران بفرستد تا فرصت های صادرات مهندسی به بازار ایران را مورد بررسی قرار دهد .
بر اساس گفته این مقام هندی ، دولت دهلی در نظر دارد صادرات خود را در حوزه هایی همچون توسعه زیر ساخت ها ، حمل و نقل ریلی و تولید انرژی متمرکز کند که با مانع تحریم های بین المللی مواجه نباشد.
هند اخیرا در واکنش به فشارهای آمریکا برای قطع واردات نفت از ایران اعلام کرد که همچنان به واردات نفت خود از این کشور ادامه خواهد داد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر