۱۳۹۰ بهمن ۱۹, چهارشنبه

رضا شریفی بوکانی جایزه خود را به همبندیانش اهدا کردچندی پیش نهادی حقوق بشری در سوئیس لوح تقدیری به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری این زندانی سیاسی به وی اهدا کرده بود که وی این جایزه را به  کیوان صمیمی، حشمت الله طبرزدی، احمد زیدآبادی، سعید ماسولی و جعفر(شاهین) اقدامی تقدیم کرده است.
به گزارش «خانه حقوق بشر ایران» رضا شریفی بوکانی در تاریخ ۱۵ اردیبهشت ماه سال ۱۳۸۹ در تهران بازداشت و تاکنون در زندان به سر می‌برد.
شریفی بوکانی در تاریخ ۱۵ دی ماه ۱۳۸۹ از سوی دادگاه انقلاب کرج  و شعبه یکم به سه سال و نیم زندان به اتهام  «عضویت در حزب دمکرات کردستان ایران و اقدام علیه امنیت ملی» محکوم شد. این حکم در حالی اعلام شد که بوکانی در دادگاه از حق داشتن وکیل محروم بوده و تنها در جلسه دادگاه که آخرین آن در روز دوشنبه، سیزدهم ماه ۱۳۹۰ برگزار شد، شرکت کرد.
بوکانی همچنین در اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ در پرونده دوم از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی به چهار سال زندان دیگر محکوم شد. اتهام وی در این شعبه دادگاه جاسوسی عنوان شده بود.
وی هم اکنون از بیماری سیاتیک رنج می‌برد و مسئولین زندان رجایی‌شهر از هر گونه رسیدگی پزشکی به وی خودداری می‌کنند.
متن نامه وی که در اختیار «خانه حقوق بشر ایران» قرار گرفته به شرح زیر است:
من و تو یکی شوریم
از هر شعله‌یی برتر،
که هیچ گاه شکست را بر ما چیرگی نیست
چرا که از عشق
رویینه‌تنیم…
خانم ها روژان حسن ، هولیان آسو ، پرنگ صدف
با سلام و احترام
از لطف و محبت شما عزیزان در اهدای لوح تقدیر به اینجانب صمیمانه تشکر و قدردانی می کنم و امیدوارم این لوح تقدیر عزم و انگیزه ی مرا در انجام مسئولیت های انسانی ام در دفاع از حقوق بشر بیشتر از گذشته نماید.
در پایان با کمال فروتنی این لوح را به هم بندیان عزیزم آقایان:
مهندس کیوان صمیمی
مهندس حشمت الله طبرزدی
دکتر احمد زیدآبادی
سعید ماسولی
و جعفر(شاهین) اقدامی
که سالیان سال در راه آزادی و دفاع از حقوق بشر تلاش و مبارزه ای پیگیر داشته اند تقدیم می نمایم.
ارادتمند شما
رضا شریفی بوکانی
زندانی سیاسی -زندان رجایی شهر(گوهردشت

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر