۱۳۹۰ بهمن ۲۱, جمعه

وقوع انفجار در آزمایشگاه دانشگاه علوم پزشکی مشهد


گزارش ها از دانشگاه علوم پزشکی مشهد حاکی از آن است که صبح امروز در آزمایشگاه میکروبی دانشکده داروسازی این شهر انفجاری رخ داده که به گفته رییس دانشکده موجب «شکسته‌شدن شیشه‌های اطراف» شده است.
به گزارش دانشجونیوز، محسن ایمن‌شهیدی، رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد, در گفت‌وگو با ایسنا از وقوع انفجار در آزمایشگاه میکروبی دانشکده داروسازی مشهد خبرداده است.


محسن ایمن‌شهیدی ضمن تایید این انفجار افزوده است: «خوشبختانه خسارت چندانی به دانشکده وارد نشد و تنها تعدادی از شیشه‌ها شکسته شد.»
رییس دانشکده داروسازی دانشگاه علوم‌پزشکی مشهد درباره علت این حادثه گفته است: «نشتی یکی از اتوکلاوهای آزمایشگاه موجب انفجار و در نهایت شکسته‌شدن شیشه‌های اطراف شده است.».
وی همچنین ادامه داده که: «برای اینکه محوطه آزمایشگاه میکروبی هر چه سریع‌تر آماده و شیشه‌ها نصب شود، دانشکده امروز (پنج‌شنبه) بسته ‌شده و رفت و آمدی در این قسمت انجام نخواهد شد.»
گفتنی است اتوکلاو دستگاهی است که برای استریل‌کردن ابزار پزشکی و آزمایشگاهی در فشار و دمای بالا و با استفاده از بخار آب کاربرد دارد.
این اولین باری نیست که آزمایشگاه دانشگاه ها در اثر بی تدبیری مسئولین صحنه انفجار و اتفاقات ناگوار برای دانشجویان بوده است.
روز شنبه ۱۹ آذر ماه، دو دانشجوی رشته بیوشیمی دانشگاه آزاد واحد فلاورجان در حالیکه مشغول آزمایش در آزمایشگاه این دانشگاه بوده اند دچار سوختگی از ناحیه صورت شده اند. این در حالی است که رییس این دانشگاه با اظهار "بی خبری" از این حادثه پس از گذشت دو روز آن را «مرسوم» ارزیابی کرده بود.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر