۱۳۹۰ بهمن ۱۹, چهارشنبه

گزارش اعتراض علیه حضور عوامل جمهوری اسلامی در جنوب سوئد

article picture

اعتراضی متحدانه و موفق علیه حضور عوامل جمهوری اسلامی در جنوب سوئد!

عصر روز سه شنبه 7 فوریه شهر لوند واقع در جنوب سوئد شاهد اعتراض نیرومند مخالفین جمهوری اسلامی علیه " هفته فرهنگی" رژیم اسلامی در این شهر بود. عوامل جمهوری اسلامی در این شهر تحت عنوان برنامه های فرهنگی می خواستند تولد ننگین رژیم اعدام و جنایت جمهوری اسلامی را منجمله با برگزاری یک کنسرت جشن بگیرند. از ساعت 5 بعد از ظهر مخالفین جمهوری اسلامی در محل برگزاری این جشن واقع در مرکز شهر لوند گرد آمدند و علیه رژیم دست به افشاگری زدند. مخالفین با سردادن شعار و ایراد سخنرانی اعتراض شدید خود را نسبت به حضور عوامل جمهوری اسلامی که با سازماندهی مستقیم سفارت می خواستند دهه فجر ( زجر) خود را در لوند برگزار کنند، اعلام داشتند.

در هوای سرد زمستانی تظاهر کنندگان توانستند با گرمی شعارهای کوبنده علیه جمهوری اسلامی و در همبستگی با مبارزات مردم ایران توجه عموم و رهگذران را به خود جلب کنند. حسن صالحی، مریم طاهری و فریده آرمان از جمله کسانی بودند که در این تظاهرات سخنرانی های پر شوری به زبانهای سوئدی و فارسی کردند. در سخنرانی های سوئدی بویژه پرونده جنایت و سرکوب رژیم اسلامی و موقعیت درهم ریخته آن برای حاضرین بازگو شد .


همچنین مسئولین stadhallen که لوکال بزرگ شهر را به عوامل رژیم کرایه داده بودند مورد انتقاد شدید قرار گرفتند. شماری از تظاهرات کنندگان نیز موفق شدند به داخل سالن وارد شوند و و خطاب به عوامل و مواجب بگیران رژیم اعلام کردند که شما "دستانتان به خون مردم آغشته است و ننگ بر شما باد" !
این اعتراض تا دقایقی قبل از ساعت 7 عصر ادامه پیدا کرد و سپس تظاهرکنندگان با سردادن شعار و رقص و پایکوبی برای سرنگون ساختن جمهوری اسلامی و برپایی یک جامعه انسانی در ایران به تظاهرات خود پایان دادند.
تظاهرات روز 7 فوریه نشان داد که چگونه می توان به نیروی متحد انسانهای شریف و آزادیخواه حضور جمهوری اسلامی در خارج کشور را به شکست کشاند و مراسم جشن عوامل رژیم را به مراسم بی اعتباری و خواری و ذلیلی بیشتر برای آنها تبدیل کرد. در آخر ما به همه شرکت کنندگان در این تظاهرات موفقیت آمیز خسته نباشید می گوئیم.

تشکیلات خارج کشور حزب کمونیست کارگری ایران- سوئد ( مالمو)
لینک گزارش روزنامه جنوب سوئد از این تظاهرات:
http://www.sydsvenskan.se/lund/article1606936/50-tal-i-protest-pa-Stortorget.html

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر