۱۳۹۰ شهریور ۱, سه‌شنبه

انتقال یکی از زندانیان اعتصابی کرد زندان بیجار به بخش آی سی یو


فرشاد کمانگر زندانی کرد که مدت ۲۹ روز است در زندان بیجار در اعتصاب غذا بسر می‌برد به دلیل وخامت وضعیت جسمی به بخش آی سی یو بیمارستان شهر بیجار منتقل شده است.
بنابه اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این زندانی که به اتهام جرائم مالی مدت دو سال است در زندانهای کرمانشاه، مریوان و بیجار تحمل حبس می‌نماید با توجه به پایان دوران حبس و عدم توانایی در پرداخت جریمه مالی در حق دولت اقدام به اعتصاب غذا کرده است.
ولی علی الرغم ۲۹ روز اعتصاب، مسولین زندان در قبال درخواست این زندانی بی‌توجه بوده و صبح امروز در حالی که خانواده این زندانی برای تجدید نظر خواهی در دیوان عالی کشور در حال سفر به تهران بوده‌اند، از طرف زندان با آن‌ها تماس گرفته شده و اعلام شده که حال فرزندشان وخیم شده و هم اکنون وی در بخش آی سی یو بیمارستان شهر بیجار بستری شده است.


بعد از مراجعه خانواده این زندانی به بیمارستان این شهر، مسولین به آن‌ها اعلام می‌کنند به دلیل وخامت حال این زندانی، آن‌ها نمی‌توانند با وی ملاقات بکنند.
یکی از پرنسل بیمارستان به خانواده این زندانی گفته که حال فرزندشان بسیار نگران کننده است.
خانواده این زندانی برای ملاقات با فرزندشان به تمام نهادهای ذیرربط مراجعه می‌کنند ولی با بی‌توجهی مسولین مواجه می‌شوند و حال مادر پیر این زندانی نیز به دلیل افزایش فشار وخیم شده است.
لازم به ذکر است فرشاد کمانگر به همراه یک زندانی سیاسی به نام حسن اختر سمند و دو زندانی دیگر از روز دوشنبه مورخ ۳ مردادماه از زندان مریوان به زندان بیجار تبعید شده‌اند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر