۱۳۹۰ شهریور ۵, شنبه

گرامی داشت زادروز مهدیه گلرو

article picture


گرامید​اشت زادروز مهدیه گلرو و سالگرد ازدواجش با وحید لعلی پور در غیاب ایشان
گزارش دریافتی:جمعی از فعالین دانشجویی و دوستان مهدیه گلرو، دانشجویان محروم از تحصیل و هم بندیان وحید لعلی پور عصر روز جمعه، چهار شهریور به مناسبت سومین سالگرد ازدواج این دو دانشجوی زندانی و تولد بیست و شش سالگی مهدیه گلرو گرد هم آمدند.
یکی از دانشجویان محروم از تحصیل نیز با اشاره به تلاش های مهدیه گلرو برای دفاع از حق تحصیل دانشجویان توضیحاتی در مورد برخورد های صورت گرفته با اعضای شورای دفاع از حق تحصیل از جمله: ” ضیا نبوی” ، ” مجید دری” ، ” پیمان عارف” داد.
حاضرین در این مراسم که عکس هایی از وحید و مهدیه در دست داشتند به یاد مهدیه گلرو و پیام تاریخی او که گفته بود: « باید به قیمت دانشگاه شدن اوین، دانشگاه آخرین سنگر آزادی زنده بماند.» سرود یار دبستانی را سر دادند. حاضرین پس از افطار با خواندن سرود یار دبستانی به یاد این دو عزیز جای سبزشان را خالی کردند.


جمله “عشق بر استبداد پیروز است” که بر روی کیک سومین سالگرد ازدواج این دو دانشجو ش بسته بود نیزحکایت از تلاش های وحید لعلی پور برای آزادی همسر در بندش داشت که سرانجام این دو در زندان به هم رسیدند.

مهدیه گلرو متولد دوم شهریورماه ۱۳۶۴ و دانشجوی رشته اقتصاد صنعتی دانشگاه علامه طباطبایی به بهانه نقدهایی که در قالب برگزاری تجمعات دانشجویی ، انتشار نشریه، برگزاری نشست ها به عملکرد دولت احمدی نژاد صورت گرفت و همچنین به دلیل تلاش هایش برای جلوگیری از انحلال انجمن دانشگاه علامه توسط رییس انتصابی دانشگاه علامه (حجة السلام شریعتی)، در سال ۱۳۸۵ در حالی که تنها یک ترم تا فارغ التحصیلی فاصله داشت از تحصیل محروم شد و این محرومیت تا سال ۱۳۸۸ به صورت پی در پی تمدید شد. در پرونده تحصیلی وی ۸ ترم تعلیق از تحصیل با احتساب سنوات درج گردیده است. وی در دوران انتخابات دهم ریاست جمهوری در ستاد مهدی کروبی فعالیت داشت. مهدیه گلرو به همراه دیگر دانشجویان محروم از تحصیل شورایی تشکیل دادند با عنوان “شورای دفاع از حق تحصیل” که پیش از انتخابات با برگزاری تجمعاتی اعتراضی مقابل وزارت علوم و صدا و سیما نقش بزرگی در افشای این دروغ آقای احمدی نژاد که منکر وجود دانشجویان ستاره دار( محروم از تحصیل) شده بود داشتند تا اینکه در تاریخ ۱۱ آذر ۱۳۸۸ به همراه همسرش وحید لعلی پور که فاقد هر نوع فعالیت سیاسی است تنها برای ایجاد فشار روانی بر روی مهدیه بازداشت شدند. و پس از ماه ها انفرادی و بازجویی های سنگین به ۲سال و چهار ماه زندان محکوم شد که در دادگاه تجدید نظر به ۲ سال کاهش یافت.همچنین وی به دلیل *پیامی که از داخل زندان به مناسبت ۱۶ آذر ۱۳۸۹ انتشار داد به همراه مجید توکلی و بهاره هدایت به ۶ ماه حبس دیگرنیزمحکوم شد و البته به همین بهانه متناوب ۳ ماه و نامتناوب ۵ ماه از ملاقات
کابینی محروم بود.وحید لعلی پور نیز برای گذراندن حکم یکسال حبس تعزیری خود در سومین سالگرد ازدواج خود با مهدیه در تاریخ اول شهریور ۱۳۹۰ بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.همچنین گفتنی است که در این مراسم دانشجویان به ذکر خاطراتی از مهدیه گلرو و وحید لعلی پور پرداختند.
متن پیام: «یاران دبستانی من، اگر در سال ۳۲ سه نفر دانشجو کشته شدند؛امروز ده‌ها دانشجو در بند هستند. هر چند که این روزها هزینه حرف زدن خیلی سنگین است اما باید به قیمت دانشگاه شدن اوین، دانشگاه آخرین سنگر آزادی زنده بماند. و بدانید که ما نیز در کنار شما در روز ۱۶ آذر یار دبستانی را زمزمه خواهیم کرد.»
پارس دیلی نیوز

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر