۱۳۹۰ شهریور ۲, چهارشنبه

کشتار بی رحمانه کرد ها این بار توسط ترکیه /تصویر+21

7 تن از روستائیان از جمله 2 کودک توسط جنگنده‌های ترکیه به قتل رسیدند
ارتش ترکیه  که به فرمان نخست وزیر اردوغان به جنوب کردستان حمله‌ ور شده است امروز مهر تاییدی بر اقدامات ددمنشانه‌ خود زد.
جنگنده‌های ارتش ترک که از هفدهم آگوست  مناطق مسکونی قندیل،زاپ و خاکورک را هدف بمباران خود قرار داده‌اند امروز مرتکب جنایت جنگی شده و 7 غیر نظامی از جمله 2 کودک را به قتل رساندند.
در روزهای اخیر نخست وزیر ترکیه اردوغان از یک سو برای کودکان سومالی اشک تمساح میریزد و از سوی دیگر ملت کرد و از جمله‌ کودکان آن را آماج بمباران مستقیم جنگنده‌های ارتش قرار میدهد.
از روز 17 آگوست دهها هواپیمای جنگی ترکیه بر فراز مناطق حفاظتی مدیا به پرواز درآمده و این نواحی را به شدت بمباران کرده‌اند.
امروز در پنجمین روز حملات پیاپی هوایی بیش از 10 هواپیمای جنگی به طور متمادی حریم قندیل را بمباران کردند.
در ادامه این حملات در ناحیه‌ی سورده جنگنده‌های ترکیه یک خودروی شخصی را مورد هدف مستقیم قرار دادند.طبق اطلاعات به دست آمده این خودرو حامل 7 نفر از جمله یک مادر و 2 کودک بوده است که تمامی آنها بر اثر اصابت بمب ،جان خود را از دست داده‌اند.

گفته میشود هر 7 قربانی جانباخته از اهالی روستای بول در آن نواحی بودند


لازم به ذکر است پس از این حملات هوایی ارتش ترکیه  که موجب مرگ 7 تن از اعضای یک خانواده گردید، شمار کثیری از معترضان در شهر سلیمانیه با برگزاری تظاهرات اعتراضی در حد فاصل خیابان سالم تا پارک آزادی این شهر با سردادن شعار علیه رژیم های ایران و ترکیه خواستار توقف فوری حملات نظامی این رژیم ها به کردستان عراق شدند. تظاهرکنندگان خشمگین در حرکتی نمادین و اعتراضی پرچم رژیم ترکیه را به آتش کشیدند.
به گزارش آینه، شامگاه دوشنبه 31 مردادماه شمار کثیری از مردم، فعالین سیاسی و اعضای سازمان های مدنی تظاهرات اعتراضی گسترده ای علیه ادامه حملات نظامی رژیم های ایران و ترکیه به کردستان عراق برگزار کردند.
منبع: سایت کردی rojhelat

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر