۱۳۹۰ شهریور ۳, پنجشنبه

فعالیت های جهادی در راستای مقابله با رشد ادیان درنقاط مختلف کشور

.


جمهوری اسلامی نوشت،  تاکنون اخبار و گزارش‌های فراوانی از نقاط مختلف کشور مبنی بر حضور گسترده مبلغان مسیحیت و توزیع رایگان کتب آیین مسیحیت به ویژه کتاب انجیل در رسانه‌های مختلف اعلام گردیده است .
به گزارش «محبت نیوز» به نقل از مجذوبان نور، آمنه بالنگي مسئول بسیج خواهران کرمان با اشاره به‌ شناسايي‌هاي انجام شده توسط گروه جهادي خواهران بسيجي شهرستان كرمان اظهار داشت‌: رشد فرهنگ‌هاي كاذب به ويژه ‌بهائيت در روستاهاي اطراف كرمان نگران‌كننده است.
بالنگي بيان كرد: اردوهاي جهادي خواهران بسيجي دانشگاه‌هاي شهر كرمان ويژه ماه رمضان از ابتداي اين ماه آغاز شده و تعداد 56 نفر دانشجو كه در عرصه مسائل اعتقادي و پاسخ به شبهات توانمندي دارند، در حال فعاليت هستند.
بالندگي با اظهار تاسف از رشد بهاييت در جنوب شرق كشور ‌افزود‌: اين فعا‌ليت‌هاي‌ جهادي در راستاي مقابله با افزايش بهائيت در روستاهاي اطراف شهر كرمان انجام مي‌شود.


وي حضور بهائيت در بين شيعيان را نگران كننده دانست و تصريح كرد: اين اردوي جهادي تا پايان ماه رمضان ادامه دارد ‌و اگر شركت كنندگان علاقمند باشند با برنامه‌ريزي در شهريور ماه نيز كلاس‌هاي اعتقادي برگزار مي‌شود.
در ادامه این گزارش آمده، چندی پیش نیز روزنامه جمهوری اسلامی از گسترش کلیساهای خانگی خبر داد و نوشت: طی چند ماه اخیر تأسیس کلیسای خانگی در شهر مشهد گسترش پیدا کرده و اخبار رسیده از کشف 200 کلیسای خانگی در این شهر حکایت دارد. این امر درحالی اتفاق می‌افتد که تاکنون اخبار و گزارش‌های فراوانی از نقاط مختلف کشور مبنی بر حضور گسترده مبلغان مسیحیت و توزیع رایگان کتب آیین مسیحیت به ویژه کتاب انجیل در رسانه‌های مختلف اعلام گردیده است .
در همین حال نماینده ولی فقیه در استان لرستان و امام جمعه خرم آباد نیز از رشد فرقه ها در این منطقه اظهار نگرانی کرده و می گوید: یکی از دغدغه های که از مدتها قبل به ویژه در خرم آباد برای علما، روحانیت و مردم به وجود آمده است تشدید فعالیت فرقه ها و نحله های باطلی است که می خواهند در اینجا جای خود را باز کنند.
میرعمادی ادامه داد: کسانی که شیطان پرستی، عرفان های نوظهور و امثال اینها را گسترش می دهند هدفشان از بین بردن اسلام، مهدویت، وحدت ملی و مکتب تشیع است.
از سوی دیگر، معاون فرهنگي تبليغات اسلامي هرمزگان نیز از افزايش فعاليت فرقه هايی همچون وهابيت و بهائيت در هرمزگان ابرار نگراني کرد.
علي اکبر انصاري راد در نشست با مديران و سرپرستان دفاتر شهرستاني شناسايي و مقابله عالمانه و آگاهانه با عرفانهاي کاذب و نوظهور و يا فرهنگهاي انحرافي که در استان در حال گسترش است را از ضروريات عنوان کرد.
وي گفت: اين عرفانها از بدو ظهور بايد متلاشي شوند و با کارهاي فرهنگي سازمان يافته با اين عرفانهاي نوظهور مقابله کرد، وهابيت و بهائيت دو فرقه اي هستند که دامنگير برخي از شهرستانهاي استان هرمزگان شده است از اين رو با فعاليتهاي فرهنگي مناسب و شايسته و به کارگيري داشته ها و توانمنديهاي موجود بايد به جنگ با اين دو فرقه رفت و آنها را نابود کرد.
آژانس خبری مسیحیان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر